Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 9 Guests are viewing this topic.

Alexandrei22

A spus ca trebuie sa vina niște experți mâine sau poimâine și în funcție de asta o să remedieze ce a mai rămas.

omirica

În momentul ăsta experții vin să constate că s-a aplicat soluția de remediere și să dea ok-ul.
Nu se apucă nimeni de cârpit altfel.

Oricum, e de presupus că gaura aia a stat așa atât timp din cauza ezitărilor și lipsei de implicare a beneficiarului. Care știm cu toții cine e.

Ăla care ne inundă cu postări pe Facebook. De aia suntem unde suntem și pe lotul 3.

voicul

Cu experti sau fara nu e ca si cum deschiderea a stat in aceasta gaura, care se face repede dupa ce se ia o decizie. Se pare ca se va lua o decizie curand.
Important ar fi pe restul de zeci de km sa miste mai repede, dar ... nu o sa vedem.
Iunie 30, Iulie sau August - cam asa.

survola

August mi se pare exagerat.

omirica

#10099
^^

A stat în aia, a stat în devierea conductei de gaze de la Glina care a întârziat și podul peste Dâmbovița și a stat intr-o grămadă de chestii care se leagă, că așa e pe un șantier.

Plus că văd că se ignoră rolul inginerilor/experților/supervizorilor: ei fac oficiul de reprezentant al beneficiarului pe șantier. Eu dacă aș fi Aktor/Alarko l-aș da afară pe Scrioșteanu de pe șantier. Ăsta nu are ce căuta acolo, decât să-și facă publicitate. E valabil și pentru oricine ar fi în locul lui.

omirica

Quote from: survola on May 08, 2024, 08:54:06 PMAugust mi se pare exagerat.

De ce? La podul de la Glina sunt la faza de execuție terasamente.

montaniardul

#10101
@omirica din moment ce constructorii nu avanseaza cu lucrarile de luni bune, de ce sa nu fie "vizitati" de beneficiari? Spun asta fara sa fac reclama cuiva. Doar zic ca altfel nu mai merge decat cu penalizari, vizite neanuntate si chiar rezilieri in ultima instanta.

GIV

#10102
ce vizite neanuntate sunt alea saptamanale? ca saptamana asta a venit joi si cealalta se duce marti? :lol:

daca pentru putinul ce a mai ramas de facut pt lotul 1 mai dureaza pana cel tarziu in august.. cum naiba deschid aktorii la sfarsit de an?