Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

11 Members and 55 Guests are viewing this topic.

ciprebbe

Cam asa e vremea in sfarsit si la Cluj. Azi e soare si e bine.
Sa speram ca se usuca si pista aerodromului in 1 -2 zile si ca eurocopter poate decola.

"Teoria conspiratiei" de mai sus pt mine nu sta in piciare. Avem precedente cu lotul 2 castigat de UMB si contestat, avem UMB castigator pe A3 dar nesemnat contractul....deci castigatorii se puteau anunta, urmau contestatiile , labareala de dupa, si abea apoi semnau contractele ( odata cu deblocarea POS-T).
Asa daca se asteapta deblocarea, apoi castigatorii apoi contestatiile, vine iarna.
In 2013 nu prindem nici o lopata pe loturile astea...poate doar daca mergem noi forumistii cu cate una sa lasam urme.(vezi aici practica clujenilor)
Cred ca este clar pt toti ca in acest an se platesc pomenile electorale de anul trecut si ca inca mai avem de asteptat pana se ajunge pe 0 cu datoria catre contribuabili.
Din 2014 poate o sa avem loturile in lucru , tot prin 2014 o sa vedem Deva-Sibiu (sper cap - coada). Pt A3 2013 nu exista, Sebes-Turda e mai mult vrajeala..... si se ajunge la concluzia ca "nu avem bani".
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

davyl

Buna analiza ciprebbe! Puteai sa ii spui "teoria constipatiei" nu "conspiratiei" ca tot aia era!  :lol:
Multumiri tuturor pentru magnificele poze si info! Aici cum lipsesti o zi doua, ai pagini intregi de citit! Bravo tuturor!  :excited:

cricric

Nu puteau declara castigatorii? Pentru oricum urmeaza cotestatii. Macar se rezolvau si contestatiile pana se deblocau fondurile

user201

Mă bucur legat de Alpine. Sper să îi și țină.

Ionut

V-am mai spus, cei de la Alpine nu au lucrat cum trebuie pentru ca nu au putut de vreme. :)

alin_simeriaveche

Da..legat de aceasta, am inteles mai bine cand am fost acasa. Din 7-8 zile cat am stat, doar 2 zile au fost insorite. Era cam nasol de lucrat in asa conditii, mai ales la terasamente. De o saptamana si ceva am vazut niste poze de pe lugoj deva- lot 1. Era mult mocirla si umiditate. Eu am inteles ca nu s-a putut

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Kuniva

#6412
Quote from: Ionut on April 16, 2013, 02:53:14 PM
V-am mai spus, cei de la Alpine nu au lucrat cum trebuie pentru ca nu au putut de vreme. :)

Nu e chiar asa, dar sa speram ca o sa mearga din ce in ce mai bine :)

Ionut

^^ de pe lugojeanul.ro







Sunt "finalizate" ca la noi... poti deschide traficul pe autostrada si poti lucra la ele linistit inca 2 ani.

Tavi

Dragute pozele dar chestia cu "finalizarea" cred ca se referea la cu totul altceva decat pasaje  :lol:

ciprebbe

Or fi vre-o 12 pasaje subterane pe unde sa umble animalele......si atunci da  alea ar fi finalizate.
In rest e finalizat capul altcuiva.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

radutm

un graunte de adevar au avut pana la urma. pasajele sunt suficient de "finalizate" cat sa poata fi dat drumul traficului in viitorul apropiat. sunt cam la fel de finalizate ca si cele de pe Timisoara-Arad. din pacate nu cred ca au avut intentia sa zica asta :lol:
cont inchis

Nebhotep

#6417
cred ca ala care o scris articolul nu a vazut pozele  :lol:

Danny550394

Niste poze de azi.

Lot 4 Astaldi. Zona de deasupra Cristianului unde cei de la electrica au mutat un stalp a inceput sa fie atacata. :)


Lot 4 Astaldi. Dealu' cu probleme. Se pare ca se cauta solutii ( sau sunt la picnic).




Lot 4 Astaldi. Intersectie cu DJ-ul spre Mag.
Spre Sibiu.


Spre Saliste.


Eurocopter?


Lot 4 Astaldi. Nod Saliste.








Inceput lot 4 Astaldi.


Sfarsit Lot3 Impregilo.




Ionut

#6419
Superbe pozele, superba intrare ti-ai facut! Multumim mult, Danny550394! :cheers:
Si da, OMG, cred ca l-ai prins pe Eurocopter. :D Deci diseara avem fiiiiiiilm!!!

Later edit: vad ca ai pozat destul de aproape de viaductul Sacel. Daca ai intrare pe santier incearca sa te apropii de viaduct si sa iei niste cadre, cred ca e superb. La fel la Aciliu... iar vreau prea mult. :) Multumim de poze!