News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

savagedanyro

sa inteleg ca esti bugetar ???
TIMISOARA 2021 !

Ionut

Baieti, am buton de delete. Si de ban. :) Chill si fara lamentari, politica si altele asemenea.


davyl

Eu sper din tot sufletul ca ionut sa nu iti zica nimic!  :lolz: Am ras de m-am tinut cu mainile de burta si mi-au dat lacrimile! Multumesc Tavi:lol:

ciprebbe

In loc de pacaleala de 1 aprilie  :p



Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

teocharis

Quote from: savagedanyro on April 01, 2014, 12:34:26 PM
sa inteleg ca esti bugetar ???

sa inteleg ca ai petrecut cand au fost amputate masiv veniturile? O:-)

sebba

Aparatul care detectează PUNCTUL G



QuoteLa salonul de inventică de la Venera, românul Gheorghe Țintă s-a înscris cu prototipul unui aparat care identifică și semnalizează poziția punctului G. Întrebat de unde i-a venit ideea conceperii unui astfel de dispozitiv, domnul Țintă a zis că se săturase de indicațiile nevestei și se simțea în pat ca la poligon.

Ginitorul funcționează pe principiu sonic. Inventatorul ne-a explicat că la fel verifică și carburatoarele mai vechi, cu ciocanul.

"Nici măcar nu le desfac, le bat cu ciocanul și imi dau seamă dupa cum sună dacă au rugină înăuntru. Așa merge și cu punctu G, e ghem de nervi acolo, de asta au draci pe ele tot timpu. Ghemu sună altfel decât restu păsăricii să știți"

Prototipul are forma unui ciocănel mic mic, cu un motoraș electric de 2 CP și microfon încorporat. Odată introdus în perimetru, bate mărunt toată zona și transmite prin bluetooth datele adunate spre smartphone și când detectează o anomalie sonică trimite poziția exactă a puctului G cu o eroare de maxim 0,2 microni.

Mecanismul de ghidaj funcționează la fel de simplu prin intermediul setului de prezervative cu gps și control al direcției. Tot ce trebuie să faci este să pui unul din prezervativele speciale și să setezi aplicația pe pilot automat.

Cercetătorii britanici spun că invenția românului va revoluționa viața sexuală a cuplurilor heterosexuale și-l va face unul dintre cei mai bogați oameni de pe pământ. Încă un român cu care să ne mândrim...
Sailing away! S/Y Haimana

Ionut

Hai ma, pe bune? :)
Trebuie stiri cat de cat conexe cu mobilitatea!!!

:lol: Punctul G auzi...

Tavi

Ionut, stirea este foarte importanta si are multa legatura cu mobilitatea intrucat domnul Tinta (predestinat nume) in viata de zi cu zi repara carburatoare cu ciocanul :lol:


davyl

#1810
Trist dar adevarat!
Cum spuneam cu ceva vreme in urma tot pe forum, aici, amenzile primite in spatiul UE de soferii romani care comit infractiuni pe teritoriul UE, vor fi trimise in Romania (la domiciliu). Cei care au resedinta in alte tari, le vor primi acolo.

Singurele tari care nu au aderat la acest act normativ sunt: Marea Britanie, Irlanda si Danemarca. In rest, toate cele 25 de tari din UE isi vor trimite una la alta amenzile primite de soferii din tarile respective.

Sursa:
http://www.avocatnet.ro/content/articles/id_33657/Soferii-romani-amendati-in-UE-vor-primi-amenzile-la-adresa-de-domiciliu-din-Romania.html#axzz2xjOP1OMY

sebba

Quote from: Ionut on April 02, 2014, 12:57:55 PM
Trebuie stiri cat de cat conexe cu mobilitatea!!!
:lol: Punctul G auzi...

Ionut, cum zicea si Tavi, stire cu mai multa mobilitate nu gasesti :lol:
si mai ales nu ignora locatia salonului: Venera  :lol: :lol: :lol:

acu... Ionut... ca-mi cenzurezi mesajele starnitoare impotriva clasei politice... hai... treaca-mearga... inteleg... dar nici cu d-astea glumete nu ma lasi? ;;)  O:-)
Sailing away! S/Y Haimana

viossboss

Quote from: ciprebbe on April 01, 2014, 05:51:16 PM
In loc de pacaleala de 1 aprilie  :p

Nu e nici o pacaleala...se umbla cu LOGO ....  :P.U.M. ...de mult...pe drumurile patriei....:p



Va las pe voi sa ghiciti ce scrie pe verso...:p :p
Dream come through !
Once in a lifetime !

alin_simeriaveche

#1813
Sova si-a postat conferinta de presa din 1Aprilie

https://www.youtube.com/v/8TI6E-5cqB4

sebba

de ce mai scrie si in romaneste "ministerul transporturilor"? inca mai crede ca-l asculta careva de pe aici?
Sailing away! S/Y Haimana