[B] Discuții, lucrări şi proiecte diverse în Bucureṣti

Started by Ionut, September 20, 2011, 07:56:58 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

dr4qul4

Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

panzer

cat de mult ne costa lipsa politiei! In vest se trage o dunga galbena langa trotuar si nu parcheaza nici dracu. Noi tb sa montam stalpisori si bilute peste tot. Pe care le mai si importam din China. >:(

Dani

De ce s-o fi revenit la stalpisorii aia (arata horror) in detrimentul bilelor sau dalelor din piatra????
Aceeasi chestie s-a intamplat si pe bd. Uranus, trotuarul a fost blocat cu stalpisori, de vreo 2 saptamani. E mult mai bine fara masini parcate pe trotuar, insa acum baietii isi lasa masina direct pe banda de biciclete...

Serban

Stalpisorii sunt second-hand si sunt oarecum temporari. Cat de curand va urma o reabilitare a acestor trotuare.

Dani

Pai pe Uranus ce sa reabiliteze, ca e nou bulevardul? Si din pacate acolo si stalpisorii sunt noi, nu sunt second hand...

Serban

Ma refeream, bineinteles, la Bratianu. Pe Buzesti s-a ales solutia cu stalpisorii (in general bolarzi sau bile s-au pus unde s-a pavat trotuarul), e ok si asa.

dr4qul4

Stati linistiti ca pe Bratianu au pus pietroaie patrate :)  Momentan doar o portiune scurta. Tevile acelea vechi sunt doar temporare, ca sa nu mai parcheze nimeni pana termina ei lucrarea.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

alexbb

Quote from: Mrs on November 20, 2015, 12:14:03 PM
Eu locuiesc pe Pipera-Tunari..

In ce stadiu mai sunt cu lucrarile pe Pipera? In ultiam vreme am evitat zona, prefer sa ocolesc decat sa-mi rup masina.
In comunicatul primariei termenul de finalizare era 15 dec.
http://www.primaria-voluntari.ro/lucrari-construire.php


MRS

@alexbb: ocoleste zona... Mai e mult pana departe
Cel mai prost administrator/manager intalnit pana acum primarul asta...


A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...


panzer

Este efectul celui mai mare carnat din istoria bucurestiului. Si a multor alti carnati mai mici.

Nu asta este problema principala ca au pierdut finantarea. 7 ani de nepasarea a tuturor este problema. D'aia am pierdut atatia bani si atatea oportunitati.

Si daca nu le era frica ca Bucurestiul ramane fara caldura in iarna asta si ca se trezeau cu 2 mil de bucuresteni in strada, nu il schimbau nici acum pe dl insulina. Ca proiecte de aruncat in fata fraierilor mai aveau. Daca insa Oprescu a mai fost cum a mai fost sa vedeti cu Firea la primarie ce beton o sa fie. Dati o fuga prin Pipera sa vedeti ce stie famiglia in materie de administratie locala.

paulmare

Quote from: alexbb on December 18, 2015, 11:32:26 AM
Quote from: Mrs on November 20, 2015, 12:14:03 PM
Eu locuiesc pe Pipera-Tunari..

In ce stadiu mai sunt cu lucrarile pe Pipera? In ultiam vreme am evitat zona, prefer sa ocolesc decat sa-mi rup masina.
In comunicatul primariei termenul de finalizare era 15 dec.
http://www.primaria-voluntari.ro/lucrari-construire.php

30 Iunie 2016 noul termen
http://www.domnuleprimar.ro/Lucrarile-extindere-bulevardului-Pipera-prevazute-fie-gata-pana-decembrie-2015-prelungesc-pana-iunie-2016-Cine-este-vina-pentru-intarzieri-risca-primaria-lui-Pandele-dpe-s-1-a20813.htm

Bataie de joc, dar cui ii pasa de asta in primaria lui Pandele ? Voturile nu vin de la astia care va rupeti masinile si stati blocati in trafic

AFC

"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

cezar-mario2012

#284
 Poze din Parcul Tei unde se lucrează la doua proiecte, unul al PMB și al doilea al PS2.

Amenajarea turistică al lacurilor Floreasca și Tei:







Nu prea s-a realizat prea mult din acest proiect, doar extinderea malurilor existente.

  Proiectul PS2 de creare a unui parc de distracție: