Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 34 Guests are viewing this topic.

Iceman

Felicitări pentru Portocala Mecanică=UMB  :D
Sărbători liniștite tuturor membrilor de pe forum😊

Ionut

Cristian cu povestea UMB pe Nadaselu-Zimbor, montaj pentru API! :D Multumim!


SorinMS

Multumim Cristian! Multumim API! Multumim UMB!
Hai România!

pasa_andrei


dragosm

Predictibil, termenul pentru evaluare financiară la lotul Chețani-Câmpia Turzii a fost actualizat la 28.01.2022.





Powered by API/PUM imgur uploader

Adisan

Am unit toate filmele facute intre Nadaselu si Poarta Salajului sa avem si o filmare completa din aceasta zona

https://www.youtube.com/watch?v=tjwMuhNKdfQ&ab_channel=Adisan

ivladbogdan

^^ Nu va mai faceti sperante, la cum se misca iar lucrurile sa fim fericiti daca avem contract semnat pe la inceputul lui 2023 si poate o deschidere prin decembrie 2024, asta daca nu vine un constructor imbecil, sau, mai rau, tepar.

alecu26

Eu nu mai fac pariuri dar dacă aș face as zice ca 2022 va fi petrecut în contestații pt tronsonul de la Chetani.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

rt25

Quote from: razvan96 on December 16, 2021, 05:16:50 PM
CJ Prahova are un proiect pentru o varianta de ocolire Busteni-Azuga. Memoriul tehnic al proiectului poate fi citit aici: http://apmph-old.anpm.ro/upload/222493_Consiliul%20Judetean%20Prahova%20Memoriu%20Varianta%20ocolitoare%20Azuga.pdf

Oare proiectul asta este complementar cu Co-Bra, sau ne trezim ca blocam in puncte izolate proiectul de autostrada cu proiectul de mai sus ?

Mie asa imi miroase proiectul acesta... ca o incercare sa se blocheze iar autostrada dupa ce se lansase un SF mai realist de data asta...

NGC

"Proiectarea și execuția Autostrăzii Brașov – Târgu Mureș – Cluj – Oradea Secțiunea 3B: Mihăiești – Suplacu de Barcău Subsecțiunea 3B3: Poarta Salajului – Zalau, km 25+500 – km 40+637, inclusiv Tunel rutier la profil de autostradă în zona Meseș și Subsecțiunea 3B4: Zalău - Nușfalău km 40+660 (km 40+637 3B3) - km 66+500"

Sa punem paie pe foc si sa spunem ca sunt anumite ezitari in anuntarea candidatilor selectati. Nu pot sa va dau deocamdata mai multe detalii. Sa lasam lucrurile sa se desfasoare de la sine. ;)

NGC

"Proiectare și execuție pentru finalizarea Autostrăzii Brașov – Târgu Mureș – Cluj – Oradea, Secțiunea 3C: Suplacu de Barcău – Borș, Subsecțiunea 3C1: Suplacu de Barcău - Chiribiș (km 4+200 - km 30+550)"

Quote from: NGC on December 21, 2021, 05:24:12 PM
Quote from: ciprebbe on December 14, 2021, 02:28:39 PM
Reevaluare pe Chiribis - Suplacu :(

Erbasu mai are de asteptat... Selina reintra....

Quote from: ciprebbe on December 15, 2021, 01:46:35 PM
e admisa contestatia Selina si se reevalueaza ofertele.... Poate iesi din nou Erbasu, poate fi altul, un lucru e cert va mai dura.

Trebuie reevaluata doar oferta asocierii conduse de CONSTRUCTII ERBASU, si lucrurile nu arata acum deloc bine pentru ei.

Telenovela se prelungeste pentru ca chiar CNAIR a facut recurs.

mirceaeliade

daca nu se pot face anunturi, macar exista niste termene interne cand vor fi facute selectiile/anunturile?

interesantul

La muți ani!

"Mulțumim" teparului Beni pentru un an furat din viata prin participarea lui la licitatia Biharia - Chiribiș. Un an intreg pierdut, evaporat, care nu se mai intoarce. La fel si celor care de ani de zile gestioneaza investitiil in infrastructura..

Multumesc membrilor forumulu pentru informatiile pertinente ce le distribuie. Sunt sigur că o mare parte din viteza cu care s-au miscat lucrurile in ultimii ani se datoreaza "peundemerg.ro" 

La mulți ani!
Am pierdut prin Romania 30 de ani...

shift2rail

@grindeanu acuza din nou termenele lungi de livrare a studiilor de fezabilitate; de aceasta data la tinta a fost luat  SF-ul CoBra (Consitrans) livrabil, cf spuselor ministrului in...2026:

https://www.g4media.ro/peste-4-ani-de-abia-vom-avea-sf-ul-si-proiectul-pentru-autostrada-ploiesti-brasov-grindeanu-acuza-ca-a-asa-a-facut-licitatia-fostul-ministru-al-transporturilor.html

naivu

Mi-e clar ca Grindeanu nu înțelege (sau nu vrea să înțeleagă) importanța pregătirii proiectului.
Dacă orice SF se poate elabora în doi ani de ce nu le-au făcut ei din 2012-2019?!!! Vorbesc nu doar de CoBra dar și de PiSi sau A13 (atât Sibiu-Făgăraș cât și Brașov-Bacău) sau Craiova-Lugoj!
Consitrans a avut/are nevoie de 2,5-3,+ ani ca să termine cele trei SF+PT de pe valea Siretului contractate pe 2 ani; cum am putea crede că ar putea termina un SF+PT pe un sector montan contractat pe 4 ani?!