Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 29 Guests are viewing this topic.

TibiV

O filmare de la Fly Drone: A3 Chetani-Campia Turzii 07.06.2023

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

gicu

La capătul de la Câmpia Turzii cum se va face noua deviere? Din filmare pare destul de îngustă noua bretea și nu știu dacă încap 2 benzi pe ea.

TibiV

Poate un sens pe o parte, un sens pe cealalta...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

a.l.x

A fost admisă contestația celor de la ICTAS de pe lotul P.Sălaj-Meseș-Nușfalău.Licitația pentru acest lot este suspendată din 5 mai, corectați-mă dacă greșesc.

tom_sawyer

#32389
A fost desemnat câștigătorul licitației pentru construcția Subsecțiunii Chiribiș- Biharia a Autostrăzii Transilvania!
După semnarea contractului, Asocierea de constructori români va avea la dispoziție 785,21 milioane de lei (fără TVA) și 24 de luni (6 luni proiectare și 18 luni execuție lucrări) pentru construcția celor 28,55 km ai acestui proiect.
Procedura pentru semnarea contractului (finanțat din fonduri europene nerambursabile) va putea fi demarată peste 10 zile, dacă nu vor fi depuse contestații.









facebook.com/grindeanusorin

Quote from: reed on March 01, 2023, 05:40:02 PM- CONSTRUCȚII ERBAȘU SA

- Asocierea DUNA GROUP INTERNAȚIONAL KFT – SC ING SERVICE SRL – SC DUNA CONSTRUCȚII RO SRL

- MAKYOL INSAAT SANAYI TURIZM VE TICARET AS

- Asocierea PRECON TRANSILVANIA SRL – CITADINA 98 SA

- Asocierea SC STRABAG SRL – ANTREPRIZA DE REPARAȚII ȘI LUCRĂRI ARL CLUJ SA

Nea' Beni, again.

alexV

Asocierea de constructori și proiectanți români PRECON TRANSILVANIA SRL– CITADINA 98 SA a fost desemnată câștigătoare pentru realizarea secțiunii de autostradă Chiribiș-Biharia

sursa e pagina FB a lu' PIstol.

CNAIR stie doar sa dea repost lui Grindeanu si lui Pistol. Cam asta e comunicarea cu Serbanescu acolo. Cred ca are o frica fantastica sa nu ramana iar fara job.

TibiV

Ce stim despre Precon & Citadina?...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

jalemare

Bun, deci avem tot Selina, da' sub acoperire  :lol:

montaniardul

Conform hartii API lotul asta nu are descarcare la capatul estic!

mdragos

Eu zic ca Strabag va contesta. Sa vedem cat dureaza epopeea.....

montaniardul

Aceeasi Marie cu alta palarie macar a licitat pentru o suma mult mai mare decat cea precedenta. Poate de data asta va reusi ...daca nu contesta nimeni.

marinul

Tot asa a castigat Strabag si lotul Chetani - Campia Turzii  :lol: initial Selina a fost desemnat castigator

ivladbogdan

@gicu , astazi am trecut prin zona si au trasat si marcajele pe acea banda de deviere a circulatiei.
Din ce imi dau seama, sunt 95% sigur ca sensul spre Mures va trece pe acea banda finalizata pe care o vedeti in video, iar sensul spre Cluj va avea o alta banda pe cealalta parte a supratraversarii. Lucrau intens pe partea aia astazi, au demolat inclusiv o parte din intrarea in acea benzinarie.

Ciprianul

@marinul e blestemat acest tronson....nu am scăpat de Beny
Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.

P3trut

Mai exista o varianta, daca indraznim sa gandim optimist. Daca intr-adevar e Selina sub acoperire, ei au deja proiectul facut si de data asta bugetul e mai aproape de adevar. S-ar putea sa fie un castig de timp, daca isi lasa toti ego-urile la o parte si vor sa faca un lucru bun din tot scandalul ala.