Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 22 Guests are viewing this topic.

yetiman

Cateva "suplimente" de pe A1 (Sebes-Deva).
Benzinarie Petrom. Magazinul e functional, pompele inca nu.

Statia vazuta din spate.  :lol: (mai incolo o sa pun - din alta parcare - si o vedere din fata)


Si versiunea MOL:


Parapeti inlocuiti recent:

,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

yetiman

Continuare, pe Deva-Lugoj: (nu pot da locatii, ca nu sunt familiar cu zona  :( )










,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

yetiman

#25967
Reintram pe A1 (Dumbrava-Lugoj)

Benzinaria Petrom era total functionala:


Am schimbat cateva cuvinte cu baietii de acolo. Ziceau ca e deschisa de cateva zile, dar miscarea e foarte slaba deocamdata. Noroc cu TIR-istii care isi mai fac pauzele acolo in parcare.

O bucata recent reparata:


Sper sa nu mai vedem directia Timisoara/Nadlac barata:
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

rocklee

multumim Yetiman pentru imagini si vestile minunate ...iti doresc sanatate si drumuri bune...

dr4qul4

benzinariile acelea au toaleta indoor? Sau tot wc-uri din acelea verzi cum sunt la sarbi (si cum am vazut intr-o poza anterioara pe a1)?

Pe DN7C am vazut un rompetrol express care avea toaleta intr-o cladire separata. E destul de ok, fiind inauntru si mai ales, avand apa curenta.

https://www.google.ro/maps/@45.2022436,24.6680158,3a,75y,49.47h,86.73t/data=!3m6!1e1!3m4!1svfXcxQ9fuFsMuQIUby-oCg!2e0!7i13312!8i6656?hl=en mai exact asta. Toaleta a aparut undeva in coltul din dreapta (nu se vede pe street view)
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Dragos Sebastian

Ca tot am vazut pozele lui yetiman mi'am amintit ca ieri am venit de la Timisoara , din pacate nu am poze , dar am vazut cate ceva in timp ce conduceam . Lugoj-Deva lot 2  la nodul de la Traian Vuia incepeau sa lucreze in sfarsit la rigolele de scurgere sau asa parea  , pe LD3 , pe lotul celor de la Comsa am vazut ca parcarea de la Ohaba a luat-o la vale pe partea cu DN.

iuli

Toaletele din spațiile de servicii de lungă durată de lângă pompele provizorii sunt acele toalete ecologice. Adică cutii de plastic provizorii.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

istvan78

Quote from: yetiman on December 18, 2015, 01:02:56 AM
Benzinaria Petrom era total functionala:

Ai retinut preturile?
Speculam eu cu ceva vreme in urma ca realizarea "low-cost" a statiilor ar trebui sa permita preturi la carburanti in plaja normala de la orice pompa, spre deosebire de cum e obisnuit pe autostrazi prin UE (preturi semnificativ mai mari).
Si mai spuneam ca asta e de fapt o conditie necesara pentru ca aceste pompe sa poata spera sa aiba orice vanzari, altminteri aproape toti soferii pot evita sa alimenteze de aici, fiind scurte portiunile de autostrada.

Am ramas cu aceasta curiozitate....

adiarc

Multumim pt poze

Fac inca odată apel la companiile care au construit stațiile provizorii de carburanți ....e de minim bun simt si respect pt cel ce alimentează la pompa,sa aibă o copertina deasupra capului,in condiții meteo nefavorabile.
In semn de protest eu nu o sa folosesc acele stații,cat timp arată așa.....

Vb totusi de companii cu profituri nete de sute de mil.de euro.....nici un argument nu poate fii invocat pt lipsa lor....
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

yetiman

Pe A1, benzinariile provizorii erau in parcarile care sunt deja dotate cu toalete construite. Deci nu vad de ce ar avea toalete ecologice.

Pretul e similar cu statiile Petrom fixe, poate citiva bani mai sus.(am si o poza pe telefon, o sa incer sa o incarc deseara, ieri nu am reusit)

Standard 95: 5,06 lei
Motorina standard: 4,78 lei

Daca nu ma inseala memoria, la Petromul nou de la Lugoj, unde se termina A6, motorina era 4,75 lei.
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu


horatiu.cosma

Varianta 3, adica TURCOAZ? Doamne fereste. Sper ca e o greseala de exprimare. Asta e si mai rea decat cea verde. Cred ca daca ar fi sa votam toata tara varianta cea mai PUTIN dorita, aproape sigur ca asta ar fi.

Morosanu

Si totusi care e varianta 3??? Pe site-ul CNADNR ce zice??
Politica distruge tot ce atinge.

horatiu.cosma


dr4qul4

Turcoaz?

Nu cred asta. Prefer verde  :lol:

Pai var 3 e cea mai lunga, are vreo 7 km de tunel mai mult ca rosu si vreo 5-6 poduri peste olt+cf+dn (in plus fata de rosu). Trece si prin Cozia, dar mai e si la minim 25 km de Rm Valcea (adica mai mult decat Tigveni-ul)..  ???

PS. are 2 voturi pe forum CNADNR.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024