Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 9 Guests are viewing this topic.

lupualb

Astazi acum 30 minute se turna beton in spate la Lancram. In Lancram o banda de circulatie este total inchisa pentru ca s-a ras total asfaltul. Drumul este deviat prin spatele satului intre sat si autostrada. Coloanele de masini sunt si mai lungi si se transmit mereu mesaje de dulce in eter.

AlinC

#11341
Erau 3-4 cife astazi la Calea Vacii (la jumatatea Lancramului) si o multime de alte utilaje, dar am vazut de la distanta. Creste activitatea la nodul rutier de la Sebes clar, cel putin in spatele Lancramului.

Ionut

Vezi daca poti merge cu drona maine sau chiar duminica, sunt curios ce mobilizare au in nodul Sebes in weekend. Merci!

prd.marius

#11343
Are aceasta deviere (in Lancram) legatura cu autostrada? Sau se lucreaza la canalizare? Asa-mi pare in prima filmare (pusa de Stefan01, a celor de la Unirea). Merci

luc

Nu are legatura, se aduc la nivel gurile de canalizare...asa daca tot incepe sezonul turistic!!


TibiV

Ce tare !
O sa puna de la bun inceput niste panouri fonoabsorbante !... (Desi astea vor fi temporare, cat se lucreaza la pile.)
Cine s-a fript cu ciorba...
:lol:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

AlinC

#11347
Echipe si utilaje mai multe in zona Lancram, la Calea Vacii, dar si la sensul giratoriu.
Oare ce au sapat in primul video de la secunda 4?

https://ziarulunirea.ro/foto-video-autostrada-sebes-turda-lotul-1-constructorul-a-ajuns-la-400-de-muncitori-si-continua-angajarile-mobilizare-puternica-la-nodul-rutier-de-la-sebes-479207/






Ionut

Multumesc frumos pentru clipuri! Mie la secunda 4 mi se pare că este săpătură pentru descărcarea arheologică.

Germany

Ce se mai aude despre loturile 3 & 4 ? Parcä era vorba sä le deschidä pe 30 Iunie....

Ionut

Era vorba pe 15 iunie. Dar nu se vor deschide luna asta. Poate iulie. Poate. Sau poate nu. Poate se vor deschide la pastele cailor.

vancouver

Sau la pastele masii.

Poate ar trebui informata Uniunea Europeana, ca a dat banii de pomana pentru aceste loturi, stau nefolosite. Mi se pare firesc sa-si ceara banii inapoi contribuabilii din toata UE, nimeni nu cred ca este de acord sa finanteze muzee de 27 km lungime.
Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitești. Prioritate zero virgulă zero: A0 centura București. Importante: A7 Ploiești - Bacău - Pașcani - Suceava; A13 Sibiu - Brașov - Onești - Adjud; A3 Cluj - Oradea; A3 Ploiești - Brașov; A12 Pitești - Craiova; A8 Pașcani - Iași; A4 Constanța - Vama Veche. Toate NUMAI SI NUMAI cu fonduri europene. Un NU categoric oricărei forme de taxare la km pe autostrăzi.

realfanady


TibiV

12 iunie:


15 iunie:


Fundare directa, fara piloti ?
Hmmm...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

RaduC

Cum te poți întreba asa ceva? E platforma pentru utilajul de pilotat...