Poduri, pasaje și viaducte

Started by davyl, October 13, 2011, 04:39:05 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

ticker

Vezi sa nu fii dezamagit de bretea pentru ca nu s-a pus stratul final de uzura (neintelegere cu furnizor/subcotractor).

radudanutz

Ok, merci, mai rau ca pe str Velceanu din sb nu are cum sa fie :)

Ranger

"CNADNR a dat astăzi 02.06.2016, în folosinţă Podul rutier peste Oituz... la Poiana Sărată pe DN 11 km 90+450"

In sfarsit, a dat Domnu' si au terminat. Un an jumate pt un prapadit de pod  :|
Comunicatul complet


GDPR

^^
QuotePentru ca lucrarile nu s-au încheiat la 31 decembrie 2015, municipalitatea ploiesteana este obligata sa finanteze din surse proprii lucrarile ramase de executat dupa data de 1 ianuarie 2016, pâna la noul termen de 1 septembrie.

La fel ca si la ultima stire despre DJ Rachitele-Ic Ponor, apare data de 01 septembrie. Pana la urma s-a obtinut o amanare de 2 luni pentru toate proiectele cu finantare europeana care nu s-au finalizat la 31 decembrie?

TibiV

Adrian, buna intrebare...
Daca raspunsul este da, inseamna ca astia de la UE sunt tare inapatanati.
Vor ei neaparat se ne dea bani, desi noi..."batman, batman" :)

Serios vorbind, ar fi o veste "belea", inclusiv pentru niste lucrari prin Bucuresti, nu dam nume... ;)

Ah, si inca o intrebare serioasa: nu avem ploiesteni pe forum?
Pasajul ala a fost cam inexistent... Cred ca am avut vreo 2-3 seturi de poze, dar de muuuuult... :(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)


nenea_hartia

^ Mulțumesc pentru filmare. Strabag mai lucrează acolo sau doar Aquila?

Horațiu 87

@nenea_hartia, daca intrebarea era pentru mine nu stiu sa iti raspund, poate ne lamureste altcineva  ;)

alecu26

Păcat ca nu ai prins ridicare de grinzi. Era iminenta din ce se vede din film. E aceasi macara din filmările lui Ciprebbe?
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

TibiV

Hory doar a gasit un video, el nu este din Ploiesti, deci nu are cum sa stie...

Si filmarea este mai veche decat ridicarea grinzilor - probabil cu 2-3 saptamani inainte de grinzi.
Pe filmare se vedea ca primele doua pile de la nord de CF (s-a discutat dspre ele prin toamna, cred) sunt inca la nivel de armatura la partea superioara. Nu se pot pune grinzile pe asa ceva.
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

marius_ar

Azi am fost la Grădina botanică de la Macea, iar pe drumul de întoarcere am făcut câteva poze pasajului rutier peste CF din Curtici, pasaj ce stă nefolosit de oarece vreme.




















TibiV

Asta nu este pasajul cu scandalul ?
Ca la un capat virajul este prea strans ca sa faci nush' ce ?
Daca da, cred ca sunt primele poze "de la sol" de pe forum...
:cheers:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)


alecu26

TibiV,  și atunci de ce ar aduce mastodontul?  Chestia aia costa mii/zeci de mii de euro pe zi.  Instalarea grinzilor începe dinspre rampa strejnic. Pana se ajunge ge la acea pila, probabil se spera sa fie gata și ea.
Oricum acolo e relocare completa de pe o parte pe alta ca nu are cum sa meargă pe senile.
PS: primele.grinzi au fost amplasate luni, 30 mai. Poate trece cineva și face o poza.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).