[SM] Discutii, lucrari si proiecte diverse in Satu Mare

Started by alecu26, December 03, 2018, 09:54:17 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

f000m

Am mai dat si peste un video similar de la Visionary Walk

de asemenea si ceva updates pentru podul pietonal, filmare de la Blue Boy

raulbogdan23

Obiectiv: Pod peste râul Someș, Satu-Mare
Data filmare: 27.12.2023
Constructor: STRABAG



Obiectiv: Pod peste râul Someș, Satu-Mare
Data filmare: 17.03.2024
Constructor: STRABAG



ijwtsh


ataxiib

Quote from: ijwtsh on April 11, 2024, 01:37:21 PMCe asteapta de nu se apuca de partea din mijloc?


Sa fie intinse firele. Dupa ce termina cu intinsul, se poate ridica sprijinul de dedesubtul podului, se reface peninsula pe cealalta parte a malului si se face sprijunul pe cealalta parte.

TibiV

O filmare de saptamana trecuta de la Visionary Walk: Construcția pasarelei pietonalei din Satu Mare se apropie de finalizare!

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

raulbogdan23

Obiectiv: Pod peste râul Someș, Satu-Mare
Data filmare: 20.04.2024
Constructor: STRABAG



Enjoy!

TibiV

@f000m ,
filmarea postata de tine este de anul trecut - iulie 2023...

Uite o filmare noua tot de la Visionary Walk : Unul dintre cele mai mari poduri Hobanate din Romania se construiește la Satu Mare !

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

matyi92

Vineri, 10.05.2024, la ora 11 se deschide pasarela pietonala.

ataxiib

#159
PortalSM:

"LOCALE
FOTO&VIDEO. S-a deschis oficial pasarela pietonală peste Someș din Satu Mare!
astăzi, 11:1413 comentarii
A avut loc inaugurarea oficială a pasarelei pietonale peste Someș din municipiul Satu Mare, în această dimineață. Începând de astăzi, cetățenii pot circula oficial pe pasarela pietonală din oraș și se pot bucura de noua modalitate de a traversa Someșul.

La mult așteptatul moment a participa primarului Gabor Kereskenyi împreună cu oficialități ale orașului și județului Satu Mare, și zeci de sătmăreni care au fost nerăbdători să traverseze această nouă punte care va facilita accesul pietonal peste râul Someș.

,,Am încheiat o etapă prin care am reușit să schimbăm fața orașului nostru. Vreau să mulțumesc tuturor celor care au lucrat la acest proiect. [...] Această pasarelă este ca structură una dintrele cele mai mari din România", a transmis primarul Kereskenyi Gabor.

Pasarela pietonală peste Someș are o lungime totală de 214 metri și lungimea suprastructurii de 181 metri, având trei deschideri: deschiderea centrală de 130 metri și două deschideri de 25 metri peste albia majoră – spre celor două maluri. Suprafața pasarelei este de 1224 mp, a rampelor de acces de 742 mp, iar suprafața totală va fi de 1966 mp."


https://portalsm.ro/2024/05/s-a-deschis-oficial-pasarela-pietonala-peste-somes-din-satu-mare/


szatmar.ro:


raulbogdan23

Suntem in campanie electorala, restul e cancan.

Trebuiau sa deschida podul peste Somes facut de Strabag, atunci da, era de apreciat.

ALOO, SUNTEM IN ANUL 5 DE CONSTRUCTIE!