[B] Pasajul Nicolae Grigorescu-Splai-Iuliu Hateganu

Started by Ionut, September 22, 2011, 07:38:45 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

TibiV

Mulțumesc pentru info...

Dar degeaba spui "sensul de coborâre / urcare", pentru că asta înțelegem doar noi, "cunoscătorii"... Ceilalți probabil că "nu pricep o boabă"...  :lol:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

vasile.daniel

Are loc rezervat și pentru tramvai sau sunt doar două benzi auto pe sens?

danutzu_1069

Se vede pe filmări ce fel / cât spațiu este între benzi...
Dar UE zic sa uitați de treaba cu tramvaiul... Cel putin in viata asta...

vasile.daniel

Mda... m-am uitat doar la câteva foto și văzusem doar partea cu intersecția Șos. Vitan-Bârzești... în apropierea căreia lipsește acel spațiu.

danutzu_1069

Chiar vroiam sa pomenesc ceeace am observat azi, dar si de cateva zile, si ma tot intrebam ce ar putea sa fie....

Dar negoita mi-a luat-o inainte....
(va avertizez ca urmeaza imagini cu un persobnaj cu un puternic impact...nervos  :lol:  :lol: )

https://www.facebook.com/Robert.Negoita/videos/1019333535763274

Daca-i intrebi de proiect, de unde pana unde merge.... se uita urat la tine....
Nu reusesc sa imi dau seama pana unde, sau pe unde se face jonctiunea in Popesti-Leordeni....

De unde pleaca, este clar:

adica exact unde se termina NG si incepea IH

survola

Cum se poate face o stradă nouă fără plan urbanistic?

BIGRED1984

Probabil se leaga la Int. Lamaitei , aici
Desi, daca se forteaza putin si oricum nu stim ce acte au, poate fac legatura cu Confort City sau spre strada Leordeni pe aici

Alexander

Imposibil sa sa lege de lamaitei, e drum de maxim o masina intre proprietati. Mai degraba se racordeaza la Sfintii Voievozi, aproape aceeasi situatie dar macar pare ca ar trece 2 masinia in paralel. Probabil ca drum de acces in cartier e suficient.

TibiV

Voi credeți că Negoiță (primarul S3) s-a băgat într-o lucrare a S4 doar așa, să-și ajute vecinul Băluță?!...

Sfântă naivitate...
 :lol:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

dr4qul4

S-a facut deja legatura cu Confort City, prin spate pe Sabarului (au lucrat de curand la ea). Duce exact la podul facut de Negoita in pandemie (pod folosit zilnic de mii de masini).
A pus si o gramada de copaci pe Nicolae Teclu si zona incepe sa arate locuibila.
Am incredere ca si IH va arata a bulevard modern.
Strada asta probabil se va conecta si in Lamaitei si in Sfintii voievozi. Poate fac niste sensuri unice pe acolo pentru fluidizare. Ideal ar fi ca si primaria Popesti sa duca Sfintii Voievozi pana in Leordeni, langa Stadion.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

bekxy

#2020
Gata, e dat în trafic.

Poate fratele Nea Goiță îl ajută pe fratele Bă Luță să termine și castravetele luminos de la Metalurgiei. Că Goiță pare să termine ce începe. Și dacă om avea castravete luminos cu pavele n-o fi necaz așa mare.

hefaistos

Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu suplimentar 200 lei: Se deschide traficul pe Lot 4 - Centura Focsani înainte de 15 iunie 2024.

sarbu

De facut e făcut,din păcate pentru ceva nou asfaltul este extrem de denivelat, zici ca e lucrare facuta acum 3-4 ani, cel puțin pe sensul spre Apărătorii patriei pe care am mers

danutzu_1069

Pai cam asa este tot ce asfalteaza / face de nou "Goiță "

danutzu_1069

#2024
Mi-am lamurit misterul unde ajunge .... legatura dintre Hatieganu - Popesti Leordeni...
Un mare fas, cum se spunea, in stradute rezidentiale....
Mai precis unde se termina str Unirii si Sf Voievozi (de fapt unde se ...unesc)

Pentru lamurire, vezi harta OSM
https://www.openstreetmap.org/#map=16/44.3908/26.1592

Deocamdata pe OSM..., pe Waze mai tarziu, cand o sa o deseneze un editor

Nu va las fara poze....  :D
Sensul de parcurgere, de la vitan Barzesti spre pod Nicolae Grigorescu... (adica in jos)


se vede viitoarea legatura spre intrare clienti la Romstal






Tot la ... vale, pe doua benzi pe sens...


Deja avem si pietoni....


un pic mai jos, si legatura catre intrare marfa la Romstal








Statie de autobuz...


Si intram pe drumul de legatura


Care merge pana la intersectia (in dreapta) Str Unirii si in fata str Sfintii Voievozi


Din acelasi loc, cale intoarsa










Si ajungem inapoi in Hatieganu