Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 11 Guests are viewing this topic.

davyl

Extraordinara padurea de foreze!!! Multumim!

paullie

#2011
Quote from: perfidus on May 19, 2020, 10:22:23 AM
Cocoasa la Slatina.....
Ops! Mea culpa! Dar cu ocazia asta am aflat si eu ca telepatia nu s-a inventat inca  :lol:

Nu Slatina era in mintea mea, cunosc Slatina foarte bine si stiu ca e singura optiune cum se face acum. In mintea mea era traseul Podu Brosteni -> nod Oarja.

vancouver

Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitești. Prioritate zero virgulă zero: A0 centura București. Importante: A7 Ploiești - Bacău - Pașcani - Suceava; A13 Sibiu - Brașov - Onești - Adjud; A3 Cluj - Oradea; A3 Ploiești - Brașov; A12 Pitești - Craiova; A8 Pașcani - Iași; A4 Constanța - Vama Veche. Toate NUMAI SI NUMAI cu fonduri europene. Un NU categoric oricărei forme de taxare la km pe autostrăzi.

archaeus

Va dati seama ca Tirrena facea pod+viaduct cu o foreza?

vancouver

Unde a lucrat Tirrena de obicei a facut-o in forta (nu la nivel comparabil cu UMB, dar bine). Probabil confunzi cu Pizaroti sau alti aktori de comedie. Aici nu lucreaza inca din motive cunoscute.
Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitești. Prioritate zero virgulă zero: A0 centura București. Importante: A7 Ploiești - Bacău - Pașcani - Suceava; A13 Sibiu - Brașov - Onești - Adjud; A3 Cluj - Oradea; A3 Ploiești - Brașov; A12 Pitești - Craiova; A8 Pașcani - Iași; A4 Constanța - Vama Veche. Toate NUMAI SI NUMAI cu fonduri europene. Un NU categoric oricărei forme de taxare la km pe autostrăzi.

danielCD

10??? Uauuu! Mulțumim pt poze. Cel mai probabil înseamnă că deja au terminat de forat la celelalte structuri de pe tronson. Mă gândesc. De-abia aștept o nouă filmare 🤗🤗

paulmare

:) nu ati gresit topicul ? Poza asta e din Romania ?

Sealand01

Ne rugam impreuna sa avem umb macar la unul din cele doua tronsoane 3/4 ?
Doamne ajuta  O:-)

paullie

Si daca intra UMB pe sector 4 si face "cocoasa" si prostia de nod de la Oarja care pica fix peste CPS Dacia o fi bine?

Nelu63

Un camp plin de foreze am numarat peste zece bucati pe Km 'o adevarata placere sa le vezi lucrand. Ce bine ar fi sa se molipseasca si ceilalti constructori , poate fac un schimb de experienta. Multumesc pentru fotografii.

Dominik

#2020
Wow ce demonstratie de forta !!! Oare ce inaltime vor avea pilonii ridicati ?
You're in Steelers Country

danielCD

@Dominik Depinde care dintre ei. Cei dinspre Pitești vor fi mai înalți. Detalii găsești la pag. 48. Vizual, cred că cel mai înalt îl apreciez pe la 30m +. Apropo de piloni, de-abia aștept să văd cum vor începe lucrarea la cei din albia Oltului. Mă gândesc că se vor apuca vara asta de ei.

AlexxC

Impresionanta desfasurarea de forte ! Lucrarile par sa fi avansat si la debleul de pe deal(penultima imagine). Sper sa nu se cramponeze de acei stalpi de inalta tensiune.

paullie

Hmm Vad ca Daniel si-a inchis contul de YT. Pacat. Insa din ce am vazut eu in filmarile lui acei stâlpi de "inalta" sunt doar doi folositi pentru diferenta brusca de nivel de la Balta Milcov. Restul retelei sunt stâlpi de beton. Exista Medie Tensiune?

perfidus

Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat