[B] DNCB Centura Bucuresti

Started by Ionut, September 23, 2011, 09:28:38 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 6 Guests are viewing this topic.

TVlad

E clar acum, multumesc. E de fapt banda de evitare a giratoriului pentru cei care merg din sud catre A1.

TibiV

Doua filmari de la @adix aka Alberto Costea:

- Monitorizare trafic pasajul Oltenitei! 31.05.2023 ora 13:00
Parfum!...

- Pasajul Berceni - DNCB. 31.05.2023
Aici parfumul are inca dopul nedesfacut...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

TibiV

#5432
O filmare de Ziua Copilului de la Ionut Ivasca: Pasajul Berceni 🔴 01.06.2023

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

shift2rail

Trafic lejer, de (mini) vacanta. Ar fi interesanta o filmare dintr-o zi lucratoare de portanta maxima, miercuri/joi, cand tot poporul muncitor e in trafic...

TibiV

Ionut Ivasca: 4 BENZI - Centura Bucuresti (Autostrada A1-Pasaj Domnesti) D.N.C.B \ 01.06.2023

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

GIV

Ce se mai aude de lotul de extindere al celor de la rizzani?

panzer


TibiV

O filmare frumoasa de la Ionut Ivasca: Pasajul Oltenitei 🌉Popesti-Leordeni 01.06.2023

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

carutasul

vedem noi mâine ce-a ieșit :)

shift2rail

the proof of the pudding is in the eating, cum spune franglezul.


Ionut

^^ Ce anume să vedem mâine? :o

carutasul

"proba de foc", întoarcerea la muncă :)
bine, rău nu are de ce să fie, doar că văd că și aici încadrarea e din scurt ( nu puteau să mai lărgească vreo 2-300 m?) în direcția Otopeni, nu cred că traficul e la fel de mare dar ar putea să apară și aici mici "dopuri" la ore de vârf. Din fericire în celălalt sens măcar se lărgește tot tronsonul deci nu are de ce să mai apară blocaj...

Ionut

Păi va fi exact ca la Domnești. Problemele pe radială rămân și cele de la cedează trecerea la intrarea în centură de pe radială. În rest, adio.

Per total, intersecția e tranzitată în <1 minut când nu ai conflict și ~5 minute când ai (cazurile de mai sus).

Față de... media de 15-20 minute de dinainte.

pasa_andrei

10 zile pana la inaugurarea Pasajului Berceni


Enjoy!

cosminn

M-am tot uitat în urmă să văd dacă sunt noutăți în legătură cu DN2 - A2 & pasaj Cernica dar n-am găsit ceva care să mă lămurească. Este reziliat oficial? S-a început o licitație nouă sau s-a anunțat ceva / orice legat de această zonă?