News:

Hristos a Înviat!

Main Menu

Drumul Expres DEx6 Brăila-Galați

Started by rota, August 02, 2019, 01:33:17 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 1 Guest are viewing this topic.

Ionut

Eu am declarat de nenumărate ori. Toate declarațiile publice ale mele sunt asumate la nivel de API și rămân în mass media, online, TV, radio. Mi le asum și ni le asumăm, ca întotdeuna.

Ce am scris în plus (față de API) pe forum, la fel. Și îmi asum. Notați ce scriu/ce zic și peste X luni/ani, dați-mi link și vedem atunci.

Nu eu și nu noi fugim de asumarea asta a termenelor, ci politicienii și constructorii.

alecu26

Braila Galati e mic miracol si la anul. Cu munca serioasa si constanta se poate. Altfel greu. Eu nu dau mai mult de 50% sanse sa fie gata la anul.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

tom_sawyer

#827
Pe lângă hobanat mai au și un pod în arc cu cale jos, deschidere de 130 m, peste calea ferată.

De la min. 3:00 aici:

Quote from: Feri on April 17, 2024, 05:13:00 PMDrum route; road express Braila Galati ; Siret river bridge ; 16-04-2024 - Alain Legrand

Lucrările la Podul Dâmboviței, pod metalic în arc cu cale sus, deschidere centrală de 100 m, au început în aprilie 2022 și a fost inaugurat în noiembrie 2023.

Astaldi a terminat Pasajul Mihai Bravu cam într-un an:
https://monitorizari.hotnews.ro/stiri-infrastructura_proiecte-19212651-pasajul-suprateran-mihai-bravu-dublul-pod-care-trece-peste-dambovita.htm
https://www.revistaconstructiilor.eu/index.php/2013/11/02/astaldi-pasaj-suprateran-bd-mihai-bravu-splaiul-unirii/

alecu26

Superb...ce pot sa spun. Si podul in arc are migala lui.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

Feri


Feri

Pentru că au trecut mai bine de 24h, cred că @Raducu Popa nu se supără dacă punem filmarea lui cea mai recentă:

Drum Expres Braila Galati DEx6 | Pod si viaducte peste raul Siret | Stadiu lucrari 26.04.2024

Mulțumim!

voicul

Am vazut ultima filmare de pe DX6 - ambele (sau toate) fabricile de grinzi au plecat.
E bine si ca pare ca cei care se ocupa de structuri o sa plece pe A7 (cel putin majoritatea).

Notam doar, ca nu e ca si cum calculul (peste capacitati) ale UMB-ului se schimba, dar pentru mine acel BZ - Focsani (cel mai tarziu pe la inceput 2025) si Focsani - Bacau 2025 +++ - la mine e o mare realizare daca se face portinunea asta.

Ciprian85

Mi se pare sau au dispărut și macaralele de pe acest tronson?

naivu

Eu vad ceva macarale atat in filmarea din 26 cat si cea din 27
Vad si vreo 3 deschideri pe care ar mai trebui puse grinzi de beton (in afara de cele care asteapta tablier metalic)
Plus ca este de lucru la pilonii pt hobanat si nu vad cum ar putea lucra fara macara  :) !

lone_wolf32

#834
Inca o filmare de la Alain Legrand