Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 37 Guests are viewing this topic.

athosga

Sper sa aiba dreptate articolul in ceea ce priveste, stadiul fizical lucrarilor. Mai ales la lotul Romstrade! Cica au facut in septembrie, mai mult, decat pana atunci in total?? Ar fi ceva.

Remarc totusi o eroare:
Scrie stadiul fizic la 1 septembrie, apoi la 1 octombrie, dar cand scrie diferenta (deci, evolutia de la 1 sept. la 1 oct), scrie: "avans iulie"!! :D Copy/paste! :)

user201

Deva- Orăștie gata anul acesta?. Se pare că potrivit CNDAR și Capital așa va fi. Ce pot însă citi aici legat de surparea aceea de pe lotul STRACO și legat de faptul că ar trebui făcute lucrări ample de consolidare nu prea e în ton cu articolul, dar sincer sper să aibă ei dreptate( orice e deschis traficului e bun deschis ).

Ionut

Hm, ar fi ceva extraordinar. Stiam deja ca lotul Strabag poate fi deschis... insa lotul Straco?! Nu era vorba doar de acea alunecare, ci si de alte locuri unde la ultima filmare la 1 octombrie arata asa:

http://www.youtube.com/v/9pLmHLFrMs4

BoGDaN

#4383
Termenul de deschidere pe acest lot este de vreo 2-3 luni un fel de alba-neagra cu nervii multora. Pana la urma se arunca cineva care sa garanteze cu certitudine deschiderea traficului in acest an?


Am gasit o filmare a unor hunedoreni simpatici. Le recomandam o saritura cu parapanta de pe Uroi (acel mini Grand Canyon Hunedorean), asa prindeau mai mult din autostrada!


http://www.youtube.com/v/kGNbrTxummw

user201

Și eu sunt curios, mai ales de lotul STRACO.
Să nu uităm totuși că din 1 Octombrie au mai trecut 37 de zile până astăzi, zile în care am aflat despre progrese pe ambele loturi și în plus ar mai fi între 30 și 50 de zile în care s-ar mai putea lucra în continuare. Evident nici eu nu cred până nu văd porțiunea deschisă oficial.

djsmeu

ar fi buna o filmare pt deva orastie....si una pe arad nadlac....... :D ...straco cam are mult de tras ca sa gate pana la sfarsitul anului daca stam sa ne uitam la pozele care le-au pus cei din zona!!!!!!

mariansb

"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

dorinparau

Quote from: mariansb on November 07, 2012, 04:17:50 PM
Actiune a autoritatilor fata de hotii de combusibil de pe santierul A1

http://alba24.ro/perchezitii-pentru-identificarea-mai-multor-hoti-de-motorina-din-camioanele-de-la-autostrada-13-persoane-audiate-la-sediul-ipj-140781.html

Nu mi-am imaginat ca si din sursa asta se fura motorina, suntem hoti si corupti pana la capat (in medie).
Bune vesti....se pare ca atunci cand ne forteaza UE sa stopam hotia se poate, bravo lor. Sa ii bage la puscarie si sa arunce cheile!!! Desi...slabe sanse sa intre la parnaie toti....si sa ramana acolo o buna perioada de timp.

radutm

Nu stiu daca ati sesizat, dar conform presei, pentru Lotul II din autostrada Timisoara - Lugoj, perioada de executie este 1 iunie 2013 - 31 mai 2015. Practic s-a pierdut un an pe proceduri...
Sursa: http://www.ziuadevest.ro/actualitate/34671-bani-pentru-ambele-loturi-ale-autostrzii-timioara-lugoj.html
cont inchis

Ionut

Pai da, un an. Dar n-am inteles eu foarte bine, s-a anuntat castigatorul? :D

BoGDaN

Din august pana azi nu stim cine a castigat licitatiile pentru A1. Ok pentru A3, UMB. Dar de ce nu se publica rezultatele licitatiilor??? Care este interesul? Este evident ca este ceva la mijloc!! Poate ZF mai face o nota catre Min. Transporturilor. Practic am pierdut un an.

alecu26

#4391
Quote from: BoGDaN on November 07, 2012, 10:17:21 AM
Termenul de deschidere pe acest lot este de vreo 2-3 luni un fel de alba-neagra cu nervii multora. Pana la urma se arunca cineva care sa garanteze cu certitudine deschiderea traficului in acest an?

99% se deschide cumva/ceva pe Simeria-Soimus anul asta.

80% se deschide ceva/cumva pe tot Deva-Orastie anul viitor in februarie.

95% se va deschide sper finalizat Deva-Orastie in iulie-august 2013.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

Ionut

Multumim mult de procente, alecu26! Venind de la tine putem sa fim aproape siguri de aceste procente. Deci mai punem niste km anul asta. Super!

Tavi

Alecu26, ceva procente reale sau cat mai aproape de realitate pe Nadlac - Pecica? Daca se poate, bineinteles :cheers:

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe