Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

voicul

Maiestrie de contract aici si noi nu apreciem micile detalii:
Depinde pe noile bretele spre Deva exista gard sa nu poti sari pe A1/linia CFR.
Pe breteau care iese din A10 si duce in giratoriu, acelasi gard e ... lipsa!  :o

Cineva a avut viziune si a bagat chichitele astea mici, care e doar pentru cei rafinati!  :o

Totusi, se aude ceva de o deschidere maine?
Tocmai am citit postarea lui @florin74.
Esti nebun?
Pana la 300 de m de bretele inaugurate dupa 6 ani. Ii rupem pe BG la numar de KM!

Hai ca dau si eu un 0 lui Pizza pentru aceasta mareata realizare.

naivu

^^Informația cu mâine și bretelele spre Deva e doar promisiunea de luna trecută sau ai vreo confirmare mai recentă?!

Tudor99

#25817
Stie cineva de ce sapa la drumul agricol de la Calea Vacii?  :lol:

stangabriel

#25818
Confirmare @Florin74, de incredere.  Deja au refacut cateva portiuni pe breteaua pentru maine. O sa tot refaca.

Ma uitam la bazinele de decantare si colectare ape , tot mai sapa pentru ele, sunt pline doar din panza freatica, inainte de conectarea cu rigolele . Apa subterana este la suprafata? parca s-a mai discutat, nu mai gasesc.  Multumesc.

L.E. am gasit despre apa de suprafata, acele bazine vor acumula foarte putin in acest caz.

TibiV

S-au apucat de săpat în rampa de le Calea Vacii.
De ce? Le-a ieșit prea lată, la profil de autostradă?...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

florinalba

#25820
Numai maine nu-i poimaine, dar si maine e ""lunga"" si ne prinde intunericul? Sau, cum nu ne-a obisnuit Pizza, in zorii zilei se taie ""pamblica""? Dimineata pe racoare. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ca tot suntem in sezon, nu a ""transpirat"" inca nimic ca ce, cine, cand si cum taie ""pamblica""?

hvm

^
daca se duce cienva sa taie panglica ar fi de rasul curcilor...
Pariuri: A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe - aici

luc

"Potrivit unui reprezentant al constructorului Impresa Pizzarotti, mai este nevoie de un control al poliției rutiere, urmând ca, dacă totul este în regulă, cele două bretele să fie deschise joi după-amiază"

https://alba24.ro/video-doua-bretele-ale-nodului-rutier-de-la-sebes-care-leaga-autostrazile-a1-si-a10-vor-fi-deschise-traficului-in-15-iulie-860062.html

Europiu

Quote from: TibiV on July 14, 2021, 06:06:51 PM
S-au apucat de săpat în rampa de le Calea Vacii.
De ce? Le-a ieșit prea lată, la profil de autostradă?...

După cum arată, acolo vor să îndulcească un pic gâlma estică...
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).


TibiV

#25825
Foarte interesante filmari de infanterie din 14 iulie 2021 pe lotul Aktor...

Relocare DJ162L la Radesti (sau 142L?...) :


Până acum, din filmările aeriene, nu mi-am dat seama de diferența de nivel de pe DJ142L la Sancrai:


PS
RaduG,
Am rugat toti colegii: nu mai aruncati un video chior. Scrieti doua vorbe despre continut, altfel nu va mai putea fi gasit în veci...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)


interesantul

Intre 5 si 30 minute economisite spre Timisora.

Greu, greu e tot se misca. Trebuia sa fie gata de 4 ani autostrad A10.

Inca mai socotim dca mai sunt 6 luni sau un an si 6 luni pana va fi data in intregime in exploatare.

De calitate.. ce sa zic.. valurile  Dunarii sunt mai line.


O zi faina sa aveti
Am pierdut prin Romania 30 de ani...


pasa_andrei

Si bretele spre Sibiu la final de luna ?