Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.


pentium10

#14641
aoleo, poate fi si culeea ca s-a surpat, sau au lovit accidental si au cazut jos

cam multe probleme in ultime vreme,
la Deme i se strica o macara,
la Ludus o grinda metallica aproape in sant (reportaj aici A3)
acum pe A10 2 grinzi cazute
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

bacovia


ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

TibiV

 :jawdrop:
Mai frate, parca nu este sa fie... :((
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

alinuttt


bacovia

Sper sa fi fost scapata din macara. Ca daca e varianta 2, cu probleme de structura... e bai mare.

pescar23

in primu filmulet prima grinda era deja sus deci nuprea cred ca au scapato

bacovia


abcxyz

Dacă cele două videoclipuri sunt unul în continuarea celuilalt și din același loc, pare că o așezaseră pe prima, erau în curs cu a doua (primul video), probabil și ea așezată în cele din urmă, apoi la a treia s-a întâmplat ceva. După poziție pare că cu ea a fost lovită a doua care a lovit-o pe prima, domino. A doua s-a rupt nesusținându-și greutatea rezemată pe lateral, prima a ajuns jos.


TibiV

#14651
Singurul lucru bun este ca nu am vazut ambulante...
Sper ca nu a fost nevoie.

Si cu asta ne-am lamurit de ce nu se intaleaza niciodata grinzi sub trafic...

LE
AkaManah a postat in timp ce scriam... :(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

yetiman

#14652
Avand in vedere ca AlinC a fost de fata, il las pe el sa puna informatiile si filmarile lui, mai ales ca spune ca cei de la Alba24 nu au fost de fata.

Am sters informatiile postate anterior in acest mesaj.


,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

AlinC

#14653
Cei de la alba24 nici macar nu au fost acolo. Au aflat din ziarul Unirea ca au picat grinzile:

https://ziarulunirea.ro/foto-video-accident-de-munca-pe-lotul-2-al-autostrazii-sebes-turda-un-muncitor-a-cazut-de-la-inaltime-dupa-ce-s-au-prabusit-doua-grinzi-526102/

E ultima data cand o sa mai postez pe forumul asta. M-am saturat de mizeria asta. Unii muncesc, altii se "informeaza" de la ei, iar pe forum se posteaza informatii preluate la a 2-a mana.

O zi cu soare!

yetiman

#14654
Aline, n-ai de ce sa te superi pe forum. Ne informam si noi de unde putem.

Daca alba24 v-au "furat" informatia, pe ei trebuie sa te superi...

LE: Uita-te la karma care o ai aici pe forum. E clar ca munca ta e apreciata.  :cheers:
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu