Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

4 Members and 34 Guests are viewing this topic.

reed

#30945
Tot de pe canalul On the road.Like-urile la el va rog

danvoicu

Banuiesc ca la minutul 0.34 va aparea un nou SARPE clasic romanesc pe DN.

danvoicu

Propun in inteligentul stil romanes si constructia unui giratoriu in acelasi loc. Este indispensabil.

athosga

Am numarat in total 258 (!) de deschideri intre Nadaselu si Zimbor. Nu-i sigur 100%, pt ca am numarat "vizual" si inca nu-i limpede peste tot unde vor fi stalpii. Dintre astea au pus grinzile pe 10 (cel putin). Deci cam 4,5%. Mai e mult pana departe. :D

marinul

@rdt bun venit pe forum si multumim pt poze

Pot sa iti confirm ca depozitul respectiv are legatura cu autostrada. Nurol depoziteaza acolo de prin aprilie/mai

Cristian 74

Duminică. Vânt puternic, drona rezistă  :p . UMB nu a prea lucrat în ultimele 10 zile - 7 zile săptămâna liberă, 1 zi sărbătoare religioasă, vreo 2 zile de ploaie. De mâine revin la lucru, să vedem ce se va putea lucra, e noroi peste tot și se anunță tot ploi. Până una-alta, 56 de grinzi sunt sus, 16 așteaptă la Zimbor și se vor mai "coace" zilele următoare.

bacovia

Aseara, venind dinspre Zalau, era furnicar de minivan-uri si camioane cu materiale UMB.

Le uram spor la munca!

athosga

^^ Dupa calculul meu: 14/258 = 5,4%. :)


PaulS

Quote from: athosga on September 19, 2022, 10:54:55 AM^^ Dupa calculul meu: 14/258 = 5,4%. :)
Din clipul de sus reiese ca sunt ridicate deja 56 de grinzi. Teoretic sunt ridicate in jur de 20% din grinzi.

mirceaeliade

QuoteAutostrada Transilvania, prădată pe rând de hoții de motorină şi de hoţii de lemne
Mai multe nereguli privind modul de exploatare şi transport în cazul materialului lemnos rezultat în urma defrişărilor de pe traseul Autostrăzii Transilvania au fost constatate de poliţiştii din Sălaj, în urma unor controale efectuate în cursul săptămânii trecute.
Potrivit sursei citate, pentru neregulile constatate au fost aplicate sancţiuni contravenţionale în valoare totală de 34.000 de lei, fiind confiscaţi peste 45 de metri cubi de material lemnos.
Ulterior, au efectuat mai multe verificări privind provenienţa materialului lemnos, constatând că acesta provenea dintr-o partidă constituită pe traseul Autostrăzii Transilvania, tronsonul Nădăşelu-Zimbor-Poarta Sălajului. Poliţiştii s-au deplasat în platforma primară unde au inventariat materialul lemnos existent, constatând neconcordanţe între stocul scriptic şi cel faptic"

https://adevarul.ro/stiri-locale/zalau/autostrada-transilvania-pradata-pe-rand-de-hotii-2206189.html

ijwtsh

Poza din articol e de pe lotul Nusfalau - Suplacu de Barcau.

ijwtsh

Multumiri youtuberului On The Road pentru filmare.


cfdp

258 deschideri x 8grinzi.....2064 bucati grinda +/-

athosga

Eu am calculat altfel. Am calculat cate o deschidere de sens, deci cu 4 grinzi. Deci daca luam astfel, atunci sunr 129 de deschideri si in total 1032 grinzi.