News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 23 Guests are viewing this topic.

dorinparau

Quote from: nenea_hartia on February 24, 2013, 09:23:27 PM




Au apucat sa si vopseasca picioarele si sa dea schelele jos...nice...se observa ceva miscare...sa fiu corectat vorbesc prostii...

Pellady

#5476
Buna treaba Nenea, mersi mult, inseamna ca se lucreaza.

Pellady

Oare nu vad eu bine sau sunt facute la date diferite?


nenea_hartia

^ Sunt viaducte diferite. Pozele sunt de azi.

udar

#5479
super nenea_hartia,  multumim de poze !

udar

poza este facuta in noiembrie-2012


se pe pare ca solutia a fost ca pe toata lungimea asta cu probleme sa se faca zid, s-a forat si se ridica zid de protectie pe o parte si pe alta..




st3reo

#5481
Quote from: Pellady on February 24, 2013, 10:04:04 PM
Oare nu vad eu bine sau sunt facute la date diferite?



Da, intre timp au decis sa mai taie cate 30m din inaltimea pilonilor  :lol:

Ionut

Quote from: st3reo on February 24, 2013, 11:22:44 PM
Da, intre timp au decis sa mai taie cate 30m din inaltimea pilonilor  :lol:

Nu fi pufi. :p
Pellady, sunt viaducte diferite, primul este cel de la Aciliu (lot Impregilo), al doilea la Sacel (lot Astaldi).

Multumim mult de poze, nenea_hartia!!! :cheers:
Hai cu primavara mai repede sa zboare Eurocopter, sunt super curios cum se vede Deva-Sibiu de sus.

sebba

Dar a spus cineva ca e acelasi viaduct? Intrebarea se referea la data.
Pot fi zone diferite pozate in aceeasi data sau nu... :)
Sailing away! S/Y Haimana

Pellady

#5484
Quote from: nenea_hartia on February 24, 2013, 10:15:48 PM
^ Sunt viaducte diferite. Pozele sunt de azi.
Deci sunt doua diferite, mersi. N-am mai fost de mult la Sibiu sper sa fie cat mai curand pe A1, cu 2 viaducte ca acestea va fii super calatoria. Mersi inca odata pt poze.
Ce ochi buni ai St3reo, ai vazut cu ochiul liber diferenta de 30 cm? :)

hentz

Multumiri tuturor care au facut eforturi pentru a posta poze ,si in special lui @nenea_hartia(asta mi se trage de la Oscar)

Si pentru ca nu am liniste ,zic sa dam acvila jos si sa punem cainele .
Il gasesti peste tot de la ses la munte si pe santierele patriei,pai pe cuvant nu imi inchipui animal mai reprezentativ. :zen:

nenea_hartia

Quote from: hentz on February 25, 2013, 09:17:42 AM
Si pentru ca nu am liniste ,zic sa dam acvila jos si sa punem cainele .
Il gasesti peste tot de la ses la munte si pe santierele patriei,pai pe cuvant nu imi inchipui animal mai reprezentativ. :zen:
Bună sugestie. Ieri am redus viteza pe autostrada Deva-Simeria ca să evit un câine cât un vițel.

davyl

Nenea_hartia, superbe poze!  Mii de multumiri pt. efort! Cat de frumos arata viaductul Aciliu!

Cat despre cainele cat un vitel, nici nu vreau sa ma gandesc... Doamne-fereste de un impact cu asa ceva... Nu-i vorba de masina cat despre cei care merg in ea, ce se poate intampla cu ei...

reed

#5488
Quote from: Pellady on February 24, 2013, 10:04:04 PM
Oare nu vad eu bine sau sunt facute la date diferite?

unul e viaductul de la aciliu celalat e de la sacel:) uita-te la picioare.Multumim Nenea_Hartia. :cloud9:Ne aduci mereu zambetul pe buze(defapt nu chiar mereu  :lol:_

interesanta stirea http://www.evz.ro/detalii/stiri/aici-sunt-banii-dumneavoastra-umbrarescu-se-bate-sa-castige-autostrada-timisoara-lugoj-la-102.html

Ionut



Ma bucur ca vedem deja hidroizolatia, inseamna ca au lucrat bine si peste iarna. Ai/aveti idee de termene pe lotul Impregilo? Era vorba ca sunt in intarziere destul de mare per total... stie cineva detalii? Cred ca ne vom face o idee buna despre lot(uri) cand va zbura Eurocopter.