Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 42 Guests are viewing this topic.

NGC

Quote from: jalemare on January 31, 2022, 07:13:29 PM
Quote
Dacă nu apar contestații și contractul va fi semnat rapid, din 2023 vom putea circula doar pe autostradă pe cei aproximativ 100 de km dintre municipiile Cluj-Napoca și Târgu Mureș.
Sorin Grindeanu Facebook

Vrabia malai viseaza.

gabim

Nu viseaza vrabia niciun malai, vrabia stie deja ca vor fi contestatii, postarea aia e doar praf in ochi pentru necunoscatori. Si daca ne uitam la castigator, probabil ca ar fi cel mai bine sa-si ia certificatul negativ cat mai curand decat sa mai puna bete in roate inca unui lot de autostrada.

Scuzati, azi sunt pesimist. 
Pariu A7: se va circula pe toate loturile UMB pana la Pascani inainte de a se circula pe lotul Pizzaroti - in caz contrar, 100 Euro in contul API.

dargauda

Nicio problema vor urma contestatile,iar cu Selina indoieli cit cocoasa de la Focsani (doua loturi vacanta lunga ) :-[

punktnet

Just kidding.

Kimi

Atunci sa speram ca o va face Dimex. E mult prea mare diferenta dintre oferte.

Ce se intampla daca nu 'rupi pisica' la timp...

BigZ

Dar chiar poate Trameco sa faca exact aceeasi magarie? Cu diferenta asta de valoare, intr-acolo pare ca se indreapta, dar totusi... Parca nu-mi vine sa cred ca va fi exact la fel si nimeni nu va plati, din nou.

GIV

eu cred ca mai degraba o sa primeasca nea beni toate contractele, niste bani ca avans, si tot nu o sa construiasca ceva

Duta C

Dar nu se poate schimba legislatia sa nu se mai intimple asa ceva?

realfanady

Scuzati-mi nedumerirea, dar 3 luni proiectare????  :o Lotul are proiect de pe vremea Straco. Nea Beni iar reface proiectul de nu se avizeaza.

GIV

Quote from: BigZ on January 31, 2022, 09:59:07 PM
Dar chiar poate Trameco sa faca exact aceeasi magarie? Cu diferenta asta de valoare, intr-acolo pare ca se indreapta, dar totusi... Parca nu-mi vine sa cred ca va fi exact la fel si nimeni nu va plati, din nou.

Sigur o va face, mai ales ca vor fi lucrari suplimentare.... si cand o sa descopere asta, sigur o sa ceara si bani in plus

Quote from: GIV on December 08, 2021, 12:24:41 AM
captura din clipul lui cubgarage de pe youtube

https://www.youtube.com/c/ccublesan

santier  AUTOSTRADA TRANSILVANIA A3 CHEȚANI - CÂMPIA TURZII. 



Cetatean

Cum fac de altfel toate firmele straine.
In general au 10-15 expati care sunt baza pe proiect si angajeaza romani pe langa. Pentru restul departamentelor.

miahi

#29891
@NGC oare are sens sa ne punem palaria conspirationista si sa zicem ca Strabag a primit din senin certificatul negativ exact acum ca sa ia Selina lotul asta sa mai scoata parleala cu celalat  lot care stagneaza de ani de zile ?

Later edit: am dat palaria jos, parese ca nu era nevoie de ea.

pentium10

nu cred, atunci s-ar fi miscat mult mai rapid lucrurile

Strabag a primit certificatul negativ constatator in septembrie (DOC. CONST. 2599/14.09.2021)

daca s-ar fi legat cum spui tu atunci rapid s-ar fi rezolvat "favorurile" create de pe urma certificatului, in toamna.
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

NGC

Eu zic sa lasati conspiratiile deoparte.

Mai bine sa lasam justitia sa isi faca treaba si sa acceptam deciziile instantelor asa cum sunt ele, chiar daca unele sunt ciudate (cazul recent de respingere a recursului chinezilor la PiSi 4). Poate o sa mai revenim la unele din aceste subiecte (decizii judecatoresti) cand oi avea timp. ;)

miahi

^ Ok, taiem conspiratiile "nefondate" atunci .