Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 16 Guests are viewing this topic.

Cristi N

#29280
Pana prin Septembrie mergea dar de ceva timp e stins pe o portiune lunga - de la jumatea distantei intre DNCB si Popasului (km 11) pana aproape de giratoriul cu str. Gherghitei (km 8  ).

Anul trecut eu am trimis mail pentru tronsonul Petricani - giratoriu Gherghitei catre Politia Rutiera dar a durat mult pana am primit raspunsul. Sesizarea s-a plimbat pe traseul: Brigada Rutiera -> Politia Autostrazi - CNAIR. Raspunsul mentiona ca tronsonul respectiv este in perioada de garantie si ca problema era la niste sigurante.

Adisan

#29281
Nădăşelu - Topa Mică, filmare completă 26.10.2021

https://www.youtube.com/watch?v=uZc0UhJvtpw&ab_channel=Adisan

Sâncraiu Almaşului - Zimbor filmare completă 26.10.21


dumbravaandrei

La intrare in Azuga dinspre Busteni, intre DN si CF am vazut un nene cu o foreza. S-a inceput studiul geo pentru cobra? Si daca da, din ce directie? Fara poza ca eram la volan

dorum

poate fora dupa trufe nenea ala :)

Cristian 74

Pe lotul Zimbor-Poarta Sălajului s-au adus 4 foreze. 2 sunt la Poarta Sălajului, 2 spre Sântămărie, după spusele paznicului. Am poze cu cele 2 de la Poarta, aparțin de Terratest Geotehnic. Alte lucrări nu par să fie pe lotul ăsta, deocamdată.
(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

Duta C

Confirm cele spuse de @dumbravaandrei......am vrut sa opresc dar l-am vazut prea tarziu.....

ijwtsh

Stadiul anumitor proiecte de infrastructură rutieră - precizări CNAIR

QuoteReferitor la rezilierea contractului Proiectare și execuție pentru finalizarea Autostrăzii Brașov - Tg. Mures - Cluj - Oradea, Secțiunea 3C: Suplacu de Barcău – Borș (km 4+200 - km 64+450): Lotul 2 - Subsecțiunea 3C2: Chiribiș - Biharia (km 30+550 – km 59+100), menționăm că managementul CNAIR S.A. a inițiat demersuri la Agenția Națională pentru Achiziții Publice pentru identificarea unor soluții legale si contractuale privind deblocarea acestui obiectiv de investiții, care trenează de mai mult de 9 luni calendaristice.

Precizăm că, în conformitate cu procesul de transparentizare a activității companiei, informațiile sunt prezentate public pe site-ul CNAIR S.A., SICAP și pe site-urile instituțiilor cu atribuții în domeniul achizițiilor publice.

dumbravaandrei

#29287
Quote from: dumbravaandrei on October 28, 2021, 04:43:59 PM
La intrare in Azuga dinspre Busteni, intre DN si CF am vazut un nene cu o foreza. S-a inceput studiul geo pentru cobra? Si daca da, din ce directie? Fara poza ca eram la volan
Am trecut dimineata si am facut o poza din mers. Scuzati calitatea pozelor dar nu aveam copilot.
Aseara parea ca aveau si lada pentru monstre.







bgd77

Autostrada nu o sa fie de cealalta parte a CF?

Banuiesc ca forajele ar trebui facute fix pe unde se vrea sa treaca autostrada, dar poate ma insel.

Bogdan_Cluj

Faina filmarile de pe loturile UMB de dupa Nadaselu.

O curiozitate: ce se intampla cu acele "resturi" de la filotii forati, capetele de sus ce se sparg? Vad ca sunt foarte multe "capace" prin santier. Se mai valorifica cumva, sau ce se intampla cu ele?

Mersi anticipat

gicu

^Se îngroapă în umpluturi unde nu e nevoie de umpluturi compactate.

pentium10

#29291
Am dat o fuga pe lotul Strabag, sa vad ce au mai progresat.

Se lucra sustinut la garduri, parapeti, asfaltari zona mediana, in rest in afara carosabilului la betonarea albiei paraului Nirajului, si la rigole.







































































Powered by API/PUM imgur uploader
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

pentium10

Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

pentium10

trebuie sa va mentionez, ca comunitatea din Cristesti are o problema cu aductiunea de apa de pe drumul dinspre centrul comercial si Geiger

problema care ei sperau ca se va rezolva cu constructia autostrazii, dar dinpotriva vad ca se accelereaza viteza apei, si inclusiv si aductiunea va fi mai mare, ca rigolele dinspre acele dealuri sunt descarcate intrun sant care nu face fata deloc

ar fi trebui proiectat ceva decantor sau solutia sa fi abordat si rezolvat total diferit 

pozele din sat, sunt dinaintea autostrazii.












problema lor nu se va rezolva, dinpotriva, se accelereaza curgerea prin podetul creat sub autostrada, si rigolele











Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

marinul

 Nurol lucrra ieri (sambata) la ora 17, cel putin transporta balast in rest nu stiu ca am fost doar in zona barajului.

(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader