Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 30 Guests are viewing this topic.

alecu26

La slovaci stiam de un om. Ceva roman, sau vorbitor de romana.
Nurol...pacat ca nu se implica. Din invazia turca, de ei am auzit cel mai mult de bine.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

DarkFranck

Termene pe A3 anunțate de ministru în conferința de bilanț:
- Chețani - Câmpia Turzii - 15 septembrie - depunere de oferte
- Finalizare Ungheni - Tg. Mureș - luna noiembrie
Fluctuat Nec Mergitur

Cristian 74

Cu Nurol... Depinde de unde vii. Dacă vii dinspre Suplac, pe la Marca vezi agitație pe vreun kilometru. Apoi pauză totală până pe la Nușfalău, în celălalt capăt. Acolo mai sunt vreo 10 utilaje. Senzația e că încep din capete și vin înspre mijloc, dar greu înaintează cu decopertările. Am fost cu Marinul azi, dar nu e mare lucru de văzut în afară de capete. Pe la mijloc doar vreo 3 zone unde au fost descărcări arheologice. Legat de Vahostav, firma slovacă ce e în asociere cu Erbașu, au lucrat alături de Drum Asfalt/Selina la câteva proiecte, dar nu știu cât de serioasă a fost contribuția lor.

(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

Cristian 74

Mi s-a dus naibii contul de You Tube vechi, inclusiv abonații. Nu e nimic, oricum nu e vorba de bani, ci de pasiune. Am luat-o de la capăt. Imagini de pe A3, între Nădășelu și Sâncrai am filmat. Inclusiv de la sol, cu telefonul. Sper să vă placă.


flanker1

Multumim Cristian74 pentru filmarea spargerii mecanizate a capetelor (2:30).

Cristian 74

Am fost ieri împreună cu Marinul (Marin Marian) pe lotul Nurol, să vedem cum se mișcă lucrurile. Am filmat cu două drone identice (DJI Mavic Mini) și am realizat un material comun, pe care o să îl punem pe canalele noastre de You Tube. Mult e doar recunoaștere traseu, pe puțin se lucrează, totuși.


alexV

#28671
Cu 7 excavatoare, tot cam atatea buldozere si tot asa cilindri compactori ma asteptam sa se vada mult mai mult.
Ce le-ar putea lipsi? Camioane, contacte locale ? Ar fi pacat sa treaca iarna doar cu decopertari partiale.

Altfel, ma mir intr-una de cei cu casa/pensiune in asa locatii. Bechtel a lucrat acolo de in urma cu 15 ani, casele par mai noi de atat.

ijwtsh


Cristian 74

@Mascarpone: toate filmările sunt pe calculatorul meu, trebuie doar să găsesc timp să le încarc pe noul canal.
@flanker: cu plăcere, mi s-a părut foarte interesant, am filmat cu telefonul partea aia.
@AlexV: contracte locale au ceva. Am văzut camioane după al căror număr mi-am dat seama că ar aparține de Trans Bitum și Ritorsa, firme din Ip.

marinul

Zilele trecute ciotul Biharia-Bors a implinit un anisor de la darea in folosinta. L-am filmat de sus si am pus o scurta introducere.



Valoriile de trafic se vor schimba dupa finalizarea drumului de legatura cu centura Oradea

Drive_140

Quote from: alexV on September 08, 2021, 01:11:17 PM
Altfel, ma mir intr-una de cei cu casa/pensiune in asa locatii. Bechtel a lucrat acolo de 15 ani, casele par mai noi de atat.

Casele sunt în afara coridorului (Cu o distanță minimă, desigur)

NGC

A3, Lotul STRACO, Chetani - Campia Turzii

"Proiectare și execuție Autostrada Brașov – Târgu Mureș – Cluj – Oradea, Secțiunea 2A: Ogra – Câmpia Turzii, Lot 3: Chețani – Câmpia Turzii - Relicitare"

Quote from: tom_sawyer on July 17, 2021, 09:15:14 PM
Quote from: cristi5 on July 05, 2021, 01:05:11 PM
http://portal.just.ro/3/SitePages/Dosar.aspx?id_dosar=300000000657796&id_inst=3

Instanta a admis / repus pe rol cererile de faliment pt Straco

Quote from: florin74 on July 17, 2021, 08:12:06 PM
Se aude ca saptamana viitoare s-ar publica anuntul pe SEAP... Termen de depunere septembrie (vorbesc de Chetani-Campia Turzii). Declararea falimentului la STRACO implica rezilierea automata a contractului cu CNAIR.

S-a mai făcut apel la decizia de intrare în faliment a STRACO?

Quote from: alesd on July 19, 2021, 08:29:16 AM
Cred ca recursul pentru decizia de intrare in faliment inca nu este inregistrat, dar procesul de aici portal.just.ro/2/SitePages/Dosar.aspx?id_dosar=200000000397900&id_inst=2 pentru "suspendare provizorie a executării" are legatura cu decizia TB care a impus "intrarea în faliment prin procedura generală a debitorului".

Nu stiu la ce ora a avut ieri loc conferinta de presa a lui Catalin, dar poate nu avea informatia referitoare la STRACO GRUP disponibila in momentul cand a zis asta.

Quote
Depuneri de oferte, am luat-o pe rând de la cele mai avansate:
– pe 15 Septembrie, lotul unde am rupt pisica, Chețani-Câmpia Turzii,

STRACO GRUP a reusit acum suspendarea provizorie a sentintei civile despre care a scris mai sus cristi5, adica cea referitoare la "admiterea cererii de deschidere a procedurii de faliment".

06.09.2021

Quote
Solutia pe scurt: Admite cererea. Dispune suspendarea provizorie a sentintei civile nr.3845/05.07.2021 pronunţată în dosarul nr.28991/3/2015 până la solutionarea cererii de suspendare formulată în cadrul apelului formulat împotriva sentintei civile nr.3845/05.07.2021. Definitivă.

bacovia

Telenovela continua. Bani de avocati au.

NGC

Quote from: lucianluci96 on September 01, 2021, 07:41:28 PM
@NGC ceva in plus despre Biharia-Chiribis ? Chiar daca nu ai alte informatii, tu ce crezi ca se va intampla, rezilierea contractului ?

Quote from: Ionut on September 01, 2021, 09:34:03 PM
Probabil se va rezilia, nu se poate discuta cu nea Beni.

Se pare ca incolo ne indreptam, dar ... dar ... mai asteptati putin.

voicul

In conditiile astea, sunt curios cat va mai contesta prin justitie pe Erbasu.
Acum Strabag era in teren, dar ...