Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 18 Guests are viewing this topic.

Alexandrei22

A spus ca trebuie sa vina niște experți mâine sau poimâine și în funcție de asta o să remedieze ce a mai rămas.

omirica

În momentul ăsta experții vin să constate că s-a aplicat soluția de remediere și să dea ok-ul.
Nu se apucă nimeni de cârpit altfel.

Oricum, e de presupus că gaura aia a stat așa atât timp din cauza ezitărilor și lipsei de implicare a beneficiarului. Care știm cu toții cine e.

Ăla care ne inundă cu postări pe Facebook. De aia suntem unde suntem și pe lotul 3.

voicul

Cu experti sau fara nu e ca si cum deschiderea a stat in aceasta gaura, care se face repede dupa ce se ia o decizie. Se pare ca se va lua o decizie curand.
Important ar fi pe restul de zeci de km sa miste mai repede, dar ... nu o sa vedem.
Iunie 30, Iulie sau August - cam asa.

survola

August mi se pare exagerat.

omirica

#10099
^^

A stat în aia, a stat în devierea conductei de gaze de la Glina care a întârziat și podul peste Dâmbovița și a stat intr-o grămadă de chestii care se leagă, că așa e pe un șantier.

Plus că văd că se ignoră rolul inginerilor/experților/supervizorilor: ei fac oficiul de reprezentant al beneficiarului pe șantier. Eu dacă aș fi Aktor/Alarko l-aș da afară pe Scrioșteanu de pe șantier. Ăsta nu are ce căuta acolo, decât să-și facă publicitate. E valabil și pentru oricine ar fi în locul lui.

omirica

Quote from: survola on Today at 08:54:06 PMAugust mi se pare exagerat.

De ce? La podul de la Glina sunt la faza de execuție terasamente.