Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

user201

@Stefan01 și ceilalți care au făcut poze și filmări în ultimul timp pe A10 Multe mulțumiri. :cheers: :cloud9:

@Ionut Subscriu la ce ai scris mai sus și aș extinde și multi-managed Aktor ( copilul cu prea multe moaşe rămâne cu buricul netăiat ). Nu înțeleg cum statul sârb a terminat Alpine bau ( ce vechi pe forum cunosc subiectul ) și statul român nu aplică nici măcar o sancțiune acestor doi "constructori".

StefanCelMare

Pizza e ca studentul care se face că muncește tot semestrul, dar trage mâța de coadă.
Așteaptă sesiunea ca să îngrașe porcul in ajun.
Parcă văd iar asfaltări de iarnă in decembrie.
E de toată groaza.

voicul

Problema ramane in N la deal.
In rest la Sebes, cu mata si cu porcul, tot termina pana la final de vara (dar macar sa mentina ritmul actual). Intradevar exasperant, mai ales ca au demonstrat anul trecut ca pot, deci acum nu (prea) vor.

ovicor

Ce-au demonstrat anul trecut?!?! Au demonstrat subcontractorii!!! Cate firme prestau in acea perioada pe lot?!?!!!!

dragos76

păi și subcontractorii ăia au fost plătiți/organizați de cineva, nu? Deci tot la voința celor de la pizza de a mișca lucrurile mai cu viață s-a redus toată ecuația.

lupualb

De dimineata, spuneam ca au instalat ceva grinda de metal si s-ar putea ca cele 10 grinzi mici, sa fie asezate cu lansatorul. La intoarcere am reusit sa fac o fotografie.  Sper ca aceasta fotografie, sa aduca raspunsurile necesare.
Se lucreaza si la spatiile de servicii de ceva timp, insa acolo nu avem o echipa puternica ci maxim am vazut 2-3 muncitori, care lucreaza la mistrie. In fiecare zi mai ridica zidul cu cateva randuri de boltari.


ovicor

@dragos76, nu contest, dar da-mi voie sa cred ca mobilizarea atator firme e si la presiunea CNAIR/MT, care voiau sa "livreze" ceva electoratului in acea perioada.

Stefan01

@lupualb

Daca arunci o privire mai atenta pe pagina anterioara aceleasi stiri au fost spuse ieri.  ;)

Vor fi montate 14 grinzi, nu 10.

dorum

14 sunt, am vorbit de cand le-au construit despre ele

Stefan01



ddfab

daca vor duce traficul pana la podul peste Mures.... foarte multi vor renunta sa se intoarca pentru a merge pe autostrada... si acum, cu giratoriul provizoriu , care este mult mai accesibil ca si distanta, unii tot nu sunt convinsi sa faca ceva metri in plus pentru a ajunge la autostrada... parerea mea...

Cristi Deme

Quote from: Bulwyn on March 11, 2021, 03:42:10 PM
La Aktor nu era planuit ridicarea restului de grinzi la nodul Teius la mijlocul lui Martie? Ceva vesti de la Deme daca au ei ceva in plan?

salut
saptamana viitoare va fi ceva miscare

TibiV

#24388
Cu ocazia asta ai implinit 1k (like)....  ;)


Beat this:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Bulwyn

vesti bune Cristi Deme ne aduce, mersi :) +1