[B] One United Towers | Platforma Ford

Started by Ionut, February 28, 2016, 10:11:17 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

RobertN

#15
Salutare!

Două fotografii de astăzi:





Mulțumesc.

RobertN

#16
Salutare,

Câteva poze din week-end:







Mulţumesc.

RobertN

#17
Salutare,

Câteva imagini de pe acest șantier, de ieri (scuzați calitatea acestora):







Mulțumesc.

Harry

@Ionut Cred ca numele topicului ar trebui schimbat in conversie platforma Ford sau ceva asemanator pentru ca proiectul e alcatuit din:
-concept store Auchan in hala veche
-cladirea de birouri One United Tower
-3 cladiri rezidentiale One Mircea Eliade

App de OME doar ce au lansat randarile, arata foarte interesant:


Ionut

Este un proiect integrat? Facut la comun de mai multi investitori? Are un nume dedicat, tot proiectul, sau sunt aceste cladiri individuale?

Harry

#20
Este proiect comun Auchan + One United Properties. Auchan fac concept store-ul iar One United fac cladirea de birouri si cele 3 rezidentiale

RobertN

@Harry: fain proiectul, așa cum arată în prezentare.
Mulțumim pentru informație.

Harry


mario antonio

Turnurile sunt facute sa "aduca" cu celelalte blocuri turn din zona patinoarului, cu acea "palarie" la ultimul etaj. Interesant.

RobertN

Salutare,

Adaug și eu câteva fotografii de prezentare ale acestui proiect, găsite pe pagina de FB a celor de la One United:







O mică remarcă: prezentările actuale diferă față de ceea ce dezvoltatorul a prezentat la lansarea șantierului, în luna aprilie:



Mulțumesc.

RobertN

Salutare,

Cateva poze de astăzi, mai "încețoșate":









Mulțumesc.

RobertN

Știrea este de câteva zile:

"One United, după suspendarea autorizației pentru proiectul imobiliar de 100 milioane euro din Floreasca: Lucrările respectă toată legislația și au fost începute după obținerea tuturor autorizațiilor, vom face recurs.
Autorizația de construcție obținută de dezvoltatorul imobiliar One United și grupul francez de retail Auchan pentru un ansamblu rezidențial, cu spații de retail și de birouri, pe terenul fostei fabrici Automatica din zona Floreasca, investiție de peste 100 de milioane de euro, a fost suspendată în instanță, la cererea Asociației Salvați Bucureștiul, care îi reprezintă pe locatarii din zonă."

Mai multe detalii aici


Harry

#27
Nu s-a suspendat nimic, cat timp au dreptul la recurs lucrarile continua.

Harry

Nu am apucat sa fac poze dar se lucreaza sustinut si deja turnurile au "iesit din pamant"

RobertN

Salut,

Câteva imagini din week-end:









Mulțumesc.