News:

Hristos a Înviat!

Main Menu

Autostrada A2 București-Constanța

Started by Ionut, September 13, 2011, 03:53:26 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 15 Guests are viewing this topic.

frunzamihai

Abia astept si eu!
Plec la mare cu o seara inainte din pacate, dar o sa filmez traseul la intoarcere duminica.

isotech_ro

Quote from: Ionut on July 12, 2012, 01:35:30 PM
Multumim indru! :cheers:

Sunt curios cum vor face inaugurarea, cat de penibili vor fi si daca vor spune ca meritul este in special al Ancai Boagiu care a avut balls mai mari decat ale lui Berceanu si Orban la un loc si a reziliat contractul cu Colas si apoi a urgentat contractarea cu noul constructor. Sa vedem, chiar sunt curios cat de penibili vor fi.

Cea mai buna veste este ca vom scapa de drumul vechi, un adevarat cosmar, cel putin mie nu mi-a placut niciodata. Foarte ingust si plin de bizoni.

foarte corect ceea ce spui.
si mai este ceva, in contractul CNADNR - asocierea Astaldi-Max Bogl, acesta deschidere este optionala functie de condiitiile concrete din teren, nepurtatoare de penalitati, iar pentru cine nu stie, volumul de lucrari a fost unul extraordinar, in conditiile unui sol instabil (loesoid)

ciprebbe

#287
INFOTRAFIC: Se închide autostrada A2 RUTE ALTERNATIVE

http://www.realitatea.net/infotrafic-se-inchide-autostrada-a2-rute-alternative_966488.html


Compania Naţională de Autostrăzi  şi Drumuri Naţionale din România anunţă participanţii la trafic că în perioada 16.07.2012, ora 07:00 şi 19.07.2012 ora 11:00 se închide traficul pe A2, între localităţile Murfatlar (Ciocârlia) şi Constanţa (A4) între km 187+000-km 201+570.

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: 
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

isotech_ro

ar fi fost utila si o informare legata de relocarea magistralei Transgaz, din zona Ovidiu (este sigura piedica in dechiderea A4 (portiunea nod DN3 - Ovidiu)


neaguionutu

Quote from: ciprebbe on July 10, 2012, 04:53:25 PM
Se intampla in R O M A N I A !!!!!!
deci se poate :D


de la mihaitl from SSC citire



Ce diferenta este intre poza de pe Google Street View facuta in iunie 2009 si pozele de acum din 2012 !

stangabriel

#291
Au aparut poze cu organizarea benzilor de circulatie cernavoda-medgidia pe http://a2cernavodamedgidia.ro/imagini/view/10.html

Ionut

Super, merci Gabriel! Pun eu aici ultimele poze:











Superb.

bogdymol

^^ Superb, superb... dar fotograful vad ca nu prea stie ca linia orizontului e ~ orizontala...
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

neaguionutu

Super  !!!! Superb !!!

Pe 28 iulie ma voi duce la Navodari la un botez si voi incerca noile portiuni deschise :
A 2 : Cernavoda - Medgidia - Murfatlar si A 4 : intersectia DN 3 - Ovidiu .


Ionut

#295
Sa-ti traiasca si sa fie fericit(a)! :) Poate faci si poze. :D

Mai sunt si alte poze, cred ca nu s-au mai pus:






neaguionutu

Multumesc frumos pentru urari @Ionut ! Sa-mi traiasca si sa fie fericita!
Cu siguranta voi face poze si le voi posta !

neaguionutu

Poze noi de pe A2 Cernavoda - Medgidia

Viaductul 1



Viaductul 2


Ionut