Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 10 Guests are viewing this topic.

rota

^Au sters cei de la CNAIR video initial, acesta este linkul nou: VIDEO
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

Dominik

Se aude pe video cum spune Eusebio Caretta ca intr-o luna, o luna si ceva vor fi gata lucrarile la groapa de gunoi...dar a spus multe in toti anii astia.
You're in Steelers Country

elphax

Având în vedere că acolo este terasament de autostradă aproape finalizat, nu vad de ce ar fi necesare placi de metal sau orice alte elemente de susținere suplimentară


pasadia

#18094
^^

Eu aud pe unul care relateaza ca ar fi zis Caretta asta iar Ionita adauga ca "o luna jumatate DUPA ce termina ei cu gunoiul". Deci nu numara acea luna incepand chiar de acum.

voicul

Eu am auzit ca de "luni intr-o saptamana" incepe sortarea. Deci e timp si fara graba.

Asfalt pe lotul 2. Pur si simplu nu mai recunosc santierul  :lol:
Ameninta si ca ST1 primeste asfalt ...  :lol:

Oricum parca e o anumita modestie sau decenta la directorul CNAIR.

horatiu.cosma

#18096
Nu a mai fost de mult timp vreun director CNAIR/ministru MT la cei de la Pizzarotti și a avut timp Carreta să își încarce tolba cu promisiuni. Va curge lapte și miere pe ST1, AlinC, te rog să mai iei niște drone, că nu o să faci față la cât o să ai de filmat la ei. Și să te pregătești și de schimbul 3, că sunt puși pe fapte mari.

Lăsând gluma la o parte, într-adevăr se observă o îmbunătățire pe ambele loturi, să nu fim răi. Din ce aud, la ora asta Pizzarotti betonează la Sebeș, deci nu e rău. Mai înțeleg că va lansa MT un proiect de ordonanță de urgență care să rezolve treaba cu dreptul de uz și servitute la relocările de utilități, să vedem cât de repede se rezolvă.

La Aktor oare asfaltează peste stabilizatul vechi de 2 ani? Dacă inginerul zice că e ok, foarte bine, abia aștept să văd negru pe 80% din lot, cum promiteau aktorii în 2016.

L.E. Ce funny e Cecan în ședința cu Pizzarotti, toți cu măști, numa el cu masca jos în timp ce se scarpină pe față. Deci aviz amatorilor, nu stați pe lângă el  :lol:.

TibiV

Quote from: horatiu.cosma on May 08, 2020, 10:46:36 PM
... abia aștept să văd negru pe 80% din lot, cum promiteau aktorii în 2016.

Gresita fomularea,,,,

"...cum promiteau aktorii recent, în 2016."  >:(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Dominik

Pana la urma cum a ramas cu podul de la Alba Nord ? Se va ridica maine ?
You're in Steelers Country

TibiV

Stai conectat pe contul lui AlinC si vei afla...
;)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

udar

AlinC parca zicea ca saptamana viitoare se face aceasta ridicare.

danutzu_1069

@TibiV, am prins si eu de cateva ori "premiera" pe filmarile lui @AlinC  :cheers:
Legat de placile pentru senilata, in mod sigur este compactat suficient de mult in zona unde este macaraua , dar spre pasaj avem "terasament" nou adaugat care nu stiu cat de bine a fost compactat si in plus mai avem si canalul betonat, pe care sper sa-l evite senilele macaralei....

luc

^ Foarte decentă doamna director când ii explică colegului din CNAIR că trebuie să plece din birou și să vină la firul ierbii, în teren...

Cât despre Cecan mi se pare doar mie sau e foarte binevoitor, chiar îl ajută în explicații pe cel de la Pizzarotti? Pam pam..

pbh

#18103
Ramane sa vedem cat de desarte (sau nu - doamne ajuta sa o vedem si pe asta) sunt promisiunile facute de antrepenori pe ST1 si ST2. Un lucru este evident. Nu stiu cat bun inginer de drumuri este d-na Ionita dar cu siguranta se pricepe la comunicare.
Decenta, fara a trage cu tunurile in constructori, fara laude, acuze si fraze sforaitoare cu care ne-am obisnuit pana acum. In definitiv, minimul respect  reciproc sta la baza unei colaborari serioase.
Probabil ca Pizzarii si Aktorii au vazut ca de data aceasta CNAIR se preocupa (si se apropie) de deblocarea tuturor blocajelor si prin prisma declaratiei d-nei Ionita ( ca dupa termenele asumate pentru acest an vor curge penalitatile) iau si ei in serios "problema". Nu vor reusi, dar macar s-au mobilizat sa recupereze din intarzieri.
Poate par prea optimist, dar acum ce ne-a mai ramas... Daca ii vedem lucrand constant pe cele doua loturi, termenul de finalizare nu mai este o "fata morgana", indiferent cand va fi el. Devine "palpabil"!

survola

De obicei dimineata este cel mai ,,linistit" vant, deci un timp ideal pentru ridicat poduri  :D