Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

3 Members and 7 Guests are viewing this topic.

TibiV

Quote from: voicul on September 09, 2017, 12:52:29 AM
se vede o casa pe acest traseu - min 4.00. Ce probleme sunt acolo de nu e daramata?
Tu pe ce filmare te uiti ?
La min 4.00 este podul peste balta Saulei, ce casa vezi acolo ?!?!...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

voicul

#13861
In stanga macaralei galbene se vede ceva alb, care mie imi pare casa/constructie.

Se vede si in filmarea asta la min 1.56


TibiV

OK, am inteles acum...
Dar nu cred ca este o "casa" (cu mama, tata, copii, catel & purcel...)
Caci altfel s-ar fi auzit de mult de ea.

Inclin sa cred ca este un "punct de lucru" al ANAR...
Balta Saulei este in administrarea Apelor Romane, la fel ca si celelalte lacuri de pe raul Colentina, incepand de la lacurile Buftea si Mogosoaia si pana la lacul Cernica (si chiar mai departe, desigur...)
Din "salba de lacuri" amenajate pe raul Colentina fac parte si lacul Herastrau (un lac mai "popular si accesibil") dar si celebrul si exclusivistul (pazit de SPP) "lac Floreasca" - cu "Vila lac x" si "Vila lac y...)

"Salba de lacuri ale Capitalei" este de fapt o amenajare hidrotehnica complexa facuta (daca nu gresesc...) prin ani 1930....

@Adrian,
astea sunt "din memorie".
Daca am gresit, spune-mi, dar nu ma injura.... :)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

danutzu_1069

"Casa" aia poate sa ramana, nu incurca cu nimic. Va fi sub pod.

teocharis

^nu sunt convins ca ti-ar conveni sa locuiesti sub o autostrada.

dr4qul4

Eu ma uit la casa de la pasajul CF. Mi se pare ca din cauza ei lipsesc ultimii piloti forati.

Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

GDPR

@Tibi, lacurile de la Straulesti pana la Tei inclusiv tin de ALPAB, iar restul de ANAR. Balta Saulei nu e la ANAR, ci e proprietate privata, vezi ultima decizie de expropriere in care se mentioneaza niste constructii hidrotehnice. Casa de langa CF a fost si ea inclusa in ultima tura de exproprieri, asa ca ma gandesc ca proprietarul nu a eliberat-o inca.

panda_no 5

Quote from: dr4qul4 on September 09, 2017, 10:50:26 AM
Eu ma uit la casa de la pasajul CF. Mi se pare ca din cauza ei lipsesc ultimii piloti forati.

Intr-adevar casa aia este inca o problema.Constructorul inca nu are acces acordat pentru zona aia. E si foarte aproape de calea ferata.
Exact pe locul ei trebuie sa fie un picior al pasajului.
Inca nu este evacuata dar nu stiu ce se mai asteapta.
Am inteles de la cei care fac coloanele forate ( Octagon ) ca este deja expropiata.

Ionut

Zona protecție CF. Probabil nu au unda verde de la CFR Infrastructura, mai varză la capitolul birocrație decat CNAIR.

Bogdan_Cluj

Din 16 August nu am mai vazut nici o noutate despre loturile dintre Campia Turzii si Tg Mures.
Oare sunt colegii in concediu :D?

Nici despre autorizatii nu sunt informatii noi? Oare au asteptat rectificarea "pozitiva" :lies: ca sa poata continua (sa zica ca acum nu sunt bani), sau nu are treaba deloc cu finantarea, ci pur si simplu asa se misca ei?

Ionut

Ce noutate vrei omule? Nu exista AM. Nu exista AC.
Ce ai vrea să vezi?

Lucrează Astaldi în zona Termocentralei Iernut. Si cam atat.
Geiger și Strabag cum stiti.

danutzu_1069

Quote from: teocharis on September 09, 2017, 07:19:45 AM
^nu sunt convins ca ti-ar conveni sa locuiesti sub o autostrada.
In primul rand aia nu e o  casa de locuit.
Ti se pare ca are curte si acareturi?
Si iti spun eu ca e mai bine sub un pod decat langa. Si te las pe tine sa descoperi de ce.

marsika

Aveți vreo schiță cu interconectarea străzii Gherghitei cu sensul giratoriu care da in autostrada ? Din filmare nu îmi dau seama

Sent from my Lenovo K910 using Tapatalk


TibiV

Este undeva pe forum, si este o struto-camila demna de toata jena... :(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

alexV

vezi aici
sau incearca functia de cautare pe forum, pue niste cuvinte cheie: a3, gherghitei, schita, bucuresti, giratoriu, etc.