News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

adiarc

dupa parerea mea,strict personala,cam asa ar trebuii modificata legea si instruiti politisti in general,dar si cei de la Rutiera sa trateze toti needucati,care se cred buricul pamantului

http://adevarul.ro/international/statele-unite/cum-trateaza-politist-american-sofer-recalcitrant-8_55cdd7b4f5eaafab2c83fb92/index.html
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

perfidus

^ Pentru ca asta sa se intample trebuie indeplinita o simpla conditie esentiala.
Toate masinile de politie sa fie dotate cu camere de inregistrare. Unele departamente pot fi dotate si cu camere la purtator.
Atunci te vei comporta profesionist in orice moment si mai stii ca tu, ca politist, vei fi aparat de acuzatii nefondate precum abuzul de putere.
Sa stai tu  sa scoti telefonul din buzunar cand crezi ca ai nevoie de o (contra) dovada, sau sa ameninti ca dai filmarea la presa, ca politist, este de neacceptat de la un organ ce vrea sa ne ofere "Siguranta si Incredere".
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

dumbravaandrei

o (contra) dovada strict la cheremul judecatorului care ti-o poate respinge pe motive ca nu este efectuata cu un dispozitiv autorizat ;)
Da, trebuie camere video. Si mai trebuie ceva: simplificarea procedurilor de aplicare a legii (adica eliminarea acelei imbecilitati cu "ordinul de misiune" la rutiera... fac descinderi cumva si le trebuie mandat de perchezitie?!?)

voicul

Se refera la o discutie mai veche despre mutarea masinilor de pe domeniul public. Importanta e poza unde se vede legea.

Statul începe prigoana împotriva maşinilor vechi, care ocupă spaţiul public!

http://www.capital.ro/statul-incepe-prigoana-impotriva-masinilor-vechi-care-ocupa-spatiul-public.html

Neufunk

Imi pare normal. Tine-ti junghiul de masina altundeva, daca nu o utilizezi frecvent, sau vinde-o.

Ionut

Ups. Am sters din greseala ultimul mesaj. Scuze! :)  O:-)

davyl

Quote from: adiarc on June 20, 2017, 08:31:58 PM
^

bonus....oare ce-o fii?




Mai degraba imi pare a fi noul XC40 de la Volvo care este in aceasta perioada in teste urmand a fi dezvaluit undeva prin toamna lui 2017...  :D

csebi24

Guys,

Am vazut astazi o poza. Si acolo cineva intrebare care este rolul acelui strat de uzura foarte abraziv si zgomotos. Intr-adevar am prins si eu pe Cluj-Zalau si Cluj-Oradea de cateva ori tipul asta de asftalt de uzura. Intrebarea mea este de ce este asa abraziv, fata de asfaltul normal?



Redox

Ai dreptate, este vorba despre un Volvo. Continental scoate des mașinile în teste pe autostradă.

dumbravaandrei

Sigur Volvo?!? Pare mai degraba ceva de la VAG... Cu siguranta in linia de design Volvo nu se incadreaza acele stopuri spate...

user201

@csebi24
Din câte știu eu astfel de asfalt trebuie să reziste mai bine la dese schimbări mare de temperatură.

ciprebbe

#8786
Nu e tratament cu criblura?
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

cezar-mario2012


csebi24

@ciprebbe probabil. Eu ma refer dpdv tehnic, care este avantajul lui fata de un strat normal de asfalt. Abrazivitatea lui ajuta la ceva sau pur si simplu e o solutie mai ieftina?

stangabriel

Daca permiteti, o scurta explicatie, sa nu fie dubii.

Pentru explozia de mai sus,  avem CNG, gar natural comprimat la  200  atmosfere, Nu GPL, gaz petrolier lichefiat , la max 10 - 20 atmosfere.
Desi masina este noua, sigur rezervorul a avut probleme de constructie. Oricum, 200 atmosfere....