DJ: Drumuri Județene

Started by Ionut, October 10, 2011, 06:21:12 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

NGC

^^^ Proiectul este pe fonduri bugetare.

TibiV

Ilfovul este un judet bogat...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

NGC

Quote from: iuli on March 29, 2016, 07:20:01 PM
DJ691 e offroad pe portiunea pana la limita cu judetul Timis. Daca incep reabilitarea lui care probabil va dura vreo 2 ani, numai bine se va distruge cea pe portiunea cu judetul Timis, care da semne de oboseala. Inca nu sunt gropi, dar structura incepe sa se valureasca uneori. Parca am mai vazut filmul asta. Judetul Arad a reabilitat acum vreo 15 ani drumul din partea asta iar Timisul era zona calamitata. Pana cand au terminat de reparat Timisul s-a stricat pe Arad.  :o

Acum 2 saptamani au scos la licitatie "Întocmire PT+DE+CS pentru modernizare DJ 691 km 42+500...49+000 Lim.Jud.TM-DJ 682 (Neudorf)".

Dan74

Ieri am fost pe DJ 108F intre Sarmasag si Simleu Silvaniei, asfalt foarte bun, marcaje desi pe unele locuri sunt mai sterse. In schimb aceeasi problema ca la aprope toate DJ, este virajat si are cateva curbe periculoase astfel ca nu se poate circula cu viteza mare. Poate fi folosit ca varianta pentru cei ce vin dinspre Satu Mare si vor sa ajunga spre Nusfalau-Alesd.

filippasteur

Buna ziua,

Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea informatie: care este starea DJ 392 Amzacea - Pecineaga?

Multumesc

GDPR

După şapte ani de lucrări şi trei constructori schimbaţi, drumul judeţean Răchiţele - Ic Ponor, care face accesul în Parcul Natural Apuseni, a fost asfaltat complet pe cei aproape 21 de kilometri:

http://www.digi24.ro/Stiri/Digi24/Actualitate/Stiri/Drum+de+21+de+kilometri+asfaltat+in+sapte+ani

adiarc

auzisem de mai mult timp de finalizarea DJ intre Sacadate ( langa Avrig,SB ) si Nucet-Cornatel, iar mai departe putandu-se continua pana la Sibiu...

L-am folosit prima oara acum aprox o luna,o luna si jum,cand un accident pe hula Bradului a dus la blocarea totala a traficului.
Am iesit in Cornatel si de acolo pe V.Hartibaciului ( drumul Sibiu-Agnita ),spre Sibiu.E o alternativa buna in caz de nevoie.Drumul Sibiu-Cornatel-Agnita este reabilitat si in stare f.buna...de asemenea mai departe Cornatel-Nucet-Sacadate ( de aici sunt si pozele ) si singurele probleme sunt intre Sacadate si Dn Sibiu-Bv,unde avem portiuni mai rele care alterneaza cu betoane in stare mai proasta ( vb totusi doar de 2-3 km )

dupa Cornatel spre Nucet







problemele deja clasice,aferente dealurilor transilvanene









in plan departat lacul Avrig ( acumulare hidrotehnica pe Olt )







coborarea spre Sacadate



o modalitate inedita de a te adaposti de o ploaie torentiala





Antreprenor - Euroconstruct Trading 98

momentan atat

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

cristi5

#742
Video cu DJ108C Rachitele - Doda Pilii care continua cu DC Doda Pilii-Ic Ponor.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1616247535371712&id=100009594421649

Sursa: contul Fb "Ghita Balint". Fond muzical: folclor nou, cu influente din zona :)

Hercule

Quote from: adiarc on July 06, 2016, 06:14:30 PM
auzisem de mai mult timp de finalizarea DJ intre Sacadate ( langa Avrig,SB ) si Nucet-Cornatel, iar mai departe putandu-se continua pana la Sibiu...
Adiarc, stii cumva daca s-a finalizat DJ105D Agnita - Chirpar - Noul Roman? Anul trecut era termnat pana la coborarea din Vard. Nici in rest nu era tare rau cu exceptia strazilor bombardate din Chirpar.
Deșteaptă-te române!

adiarc

Era finalizat ,dar ramân craterele din Chirpar ( acum o luna cand am trecut ultima oara )
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

mopy

pentru colegul asztalos:
daca ai mai trecut recent pe DJ135 Targu Mures - Sarateni (Sovata), in ce stare se mai afla drumul?

Hercule

Iti raspund eu: drumul e bun pana la Magherani. Intre Magherani si Sarateni drumul e foarte bun, fiind reabilitat recent. Pe aici faci mai putin cu vreo 20 km din Targu Mures pana la Sovata.

@adiarc: multumesc mult pentru informatii. La urmatoarea tura in Fagaras pe acolo voi merge. Duminica asta am fost la Avrig (pentru Cabana Barcaciu) dar nefiind singur n-am indraznit sa o iau de la Medias spre Barghis - Cornatel - Sacadate, ci am indurat cu greu DN14 Medias - Sibiu.
Deșteaptă-te române!

alibaba

Atata doar ca in Miercurea Nirajului trebuie avut grija, sunt instalate vreo 6 rampe de incetinire a vitezei inaintea trecerilor de pietoni. si nu toate se vad foarte bine, sunt maricele.

pentium10

TgMures - Sovata prin Măgherani (7-10 min mai devreme - Comunitatea Waze Romania)
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

lupualb

A mai fost cineva pe drumul 709 E, Pecica - Sanpetru German? (Si) Drumul acesta cred ca ar fi de dat de exemplu in ceea ce inseamna incompetenta sau/si coruptia. Anul trecut s-a turnat pe toata suprafata covor asfaltic. Anul acesta in primavara a trebuit plombat puternic ceea ce s-a turnat anul trecut. Acum drumul arata ca dupa bombardament, groapa langa groapa. Intruna din gropi mi-am stricat un cauciuc nou. Stiti ceva de acest drum, cine a fost constructorul, cine beneficiarul si daca s-a sesizat cineva de neregulile grave de aici?