Coridorul Feroviar Rin-Dunare Nord | Curtici-Bucuresti-Constanta

Started by ionescu63, April 01, 2012, 12:40:04 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Ionut


florin74

Quote from: florin74 on September 28, 2018, 11:09:13 PM
28.09.2018
FCC-ALPINE-AZVI  (lot 1  : Sighisoara-Atel) :-94,30%
FCC-ALPINE-AZVI-STRACO  (lot 2 : Atel-Micasasa) : - 93,10%
AKTOR-ARCADA  (lot 3 Micasasa- Coslariu): - 99,6%
PIZZAROTI (lot 4 :  Coslariu -Vintu de Jos ) : - 87,28%
SWIETELSKY-STRABAG-ALSTOM (Vintu de Jos-Simeria) : 95,73%
Semnalizare ERTMS Sighisoara- Simeria : ALSTOM 62% pe Coslariu Simeria
Semnalizare ERTMS Sighisoara- Simeria : ALSTOM 72% pe Coslariu Sighisoara

subtronsonul 2a: km 614-Cap Y Bârzava"  Astaldi S.p.A., FCC Construccion SA 4.01%
subtronsonul 2b: Cap Y Bârzava - Cap Y Ilteu" Astaldi S.p.A., FCC Construccion SA 1.97%
tronsonul 3: Gurasada – Simeria. : FCC- Astaldi 1.77%
subtronsunul 2c : Ilteu - Gurasada :  RAILWORKS (ALSTOM, AKTOR, ARCADA) : 0.65%

19.11.2018

FCC-ALPINE-AZVI  (lot 1  : Sighisoara-Atel) :-96,20%
FCC-ALPINE-AZVI-STRACO  (lot 2 : Atel-Micasasa) : - 95,10%
AKTOR-ARCADA  (lot 3 Micasasa- Coslariu): - 99,7%
PIZZAROTI (lot 4 :  Coslariu -Vintu de Jos ) : - 88,6%
SWIETELSKY-STRABAG-ALSTOM (Vintu de Jos-Simeria) : 96,85%
Semnalizare ERTMS Sighisoara- Simeria : ALSTOM 71% pe Coslariu Simeria
Semnalizare ERTMS Sighisoara- Simeria : ALSTOM 75% pe Coslariu Sighisoara

subtronsonul 2a: km 614-Cap Y Bârzava"  Astaldi S.p.A., FCC Construccion SA 5.06%
subtronsonul 2b: Cap Y Bârzava - Cap Y Ilteu" Astaldi S.p.A., FCC Construccion SA 3.88%
tronsonul 3: Gurasada – Simeria. : FCC- Astaldi 1.2%
subtronsonul 2c : Ilteu - Gurasada :  RAILWORKS (ALSTOM, AKTOR, ARCADA) : 4.18%

Ceva ciudat se intampla cu procentele de la 3 si 2c.

alecu26

Asta am vrut sa zic si eu. Unul a scazut...si celalat a explodat. E bine ca prinde un pic de viteza ERTMS.
Drumurile noastre POATE;

NGC

"Executie lucrari aferente obiectivului: ,,Reabilitarea liniei de cale ferata Brasov – Simeria, componenta a Coridorului Rin - Dunare, pentru circulatia cu viteza maxima de 160 km/h, sectiunea Brasov - Sighisoara, Subsectiunea 2. Apata - Cata""

Quote from: NGC on October 29, 2018, 10:13:29 AM
Quote from: TibiV on April 26, 2018, 02:40:10 PM
Quote
La licitaţia deschisă au depus documentaţie următoarele 6 asocieri de firme:
Asocierea Rail Works
Asocierea Pizzarotti Spa, Pizzarotti SA, IC IÇTAȘ INȘAAT SANAYI VE TICARET A.Ș.
Asocierea FCC Construcction S.A., Astaldi S.p.A., Activ Group Management SRL.
Asocierea SAIPEM S.P.A. , Dogus Insaat ve Ticaret AS
Asocierea STRABAG AG- STRABAG SRL
Asocierea Alsim Alarko Sanayi Tesisleri ve Ticaret A.Ș. – Makiol Inșaat Sanayi Turizm ve Ticaret A.Ș.

Acum 2 saptamani s-a incheiat faza de evaluare tehnica (plus DUAE).

Avem acum si prima contestatie. Oferta PIZZAROTTI a fost declarata inacceptabila si neconforma.

Am uitat sa va zic ceva.

Avem de saptamana trecuta si prima contestatie la etapa de evaluare financiara. Oferta asocierii FCC + ASTALDI a fost respinsa ca neconforma si au contestat.

NGC

"Executie lucrari aferente obiectivului: ,,Reabilitarea liniei de cale ferata Brasov – Simeria, componenta a Coridorului Rin - Dunare, pentru circulatia cu viteza maxima de 160 km/h, sectiunea Brasov - Sighisoara, Subsectiunea 2. Apata - Cata""

Quote from: NGC on October 29, 2018, 10:13:29 AM
Acum 2 saptamani s-a incheiat faza de evaluare tehnica (plus DUAE).

Avem acum si prima contestatie. Oferta PIZZAROTTI a fost declarata inacceptabila si neconforma.

Avem acum si prima victima a telenovelei. Contestatia PIZZAROTTI a fost respinsa. Urmeaza CAB cu peron pe partea dreapta. :D

c o r v i n

Salut! Până mă lămuresc cum e cu postatul pe aici, pun un link care conține (și) destule foto personale din zona Simeria-Turdaș și nu numai!

http://trenuletz.forumz.ro/t2235p990-lucrari-de-reabilitare-pe-m200-curtici-coslariu

c o r v i n

...și încă unul mai recent!
p.s.Scuze de așa abordare sau prezentare dar sunt foarte neîndemânatic dpdv "cibernetic" și greu pricep cum e treaba cu încărcatul pozelor, chestie care diferă destul de mult de la un forum la altul! ???

http://trenuletz.forumz.ro/t2235p1005-lucrari-de-reabilitare-pe-m200-curtici-coslariu

Vice33

Salutare Corvin, ma bucur ca dupa atata timp te-ai hotarat sa vii si pe acest forum. Eu ti-am mai preluat din unele postari din topicul cu lucrari la CF de pe celalalt forum, sper sa nu te superi...eu personal ma bucur ca putem beneficia si de aportul tau cu poze si informatii pe CF.

NU este greu sa incarci poze, foloseste tool-urile din de deasupra casetei de mesaj.
Bine ai venit pe acest forum  :banana: :dance:

c o r v i n

Mulțam de aprecieri și de... primire! Am mai spus-o și cu altă ocazie... Oricine din cei care administrează acest forum poate prelua orice foto de a mea care prezintă interes, fără să ceară voie sau să dea socoteală ! Încerc, totuși, să mă lămuresc și să mă obișnuiesc să pot posta normal, fără să pun suplimentar la treabă pe careva!

c o r v i n

Zona Turdaș, capătul dinspre Orăștie. 


























Capătul dinspre Simeria. Aici se poate constata ușor că s-a dat în folosință (încă se dirijează cu semafor!) pasajul rutier la care s-a muncit destul de mult! De asemenea, s-a acoperit o bucată bună din viitorul tunel, însă gura vestică a acestui tunel e tot mai vizibilă!

































Powered by API/PUM imgur uploader

c o r v i n

#4495
Am pus mai sus parte din pozele inserate în linkurile anterioare! Constat că nu a fost deloc greu..., deci, drumul îmi este deschis la  postări viitoare!...
p.s. Menționez că pozele de mai sus sunt realizate în 7 noiembrie!

c o r v i n


Ionut

Excelente cadrele, multumim! Te asteptam si cu altele noi, cred ca despre tine imi spunea un coleg de forum ca esti in zona Deva si ajungi des pe Coridor pentru a face poze. Vom putea sa iti facilitam accesul pe Coridor ca sa faci poze si mai faine. :) Vorbim pe privat.

cristi5

Multumim mult c o r v i n! Uneori intru pe trenuletz pt a verifica daca n-ai mai pus cumva fotografii :)

Vice33

La Turdaş din câte văd sunt 2 conducte de gaz care trebuie relocate, cea dinspre Turdaș și cealaltă unde se vede o parte din noul terasament...de acea conductă nu știam, ai ceva informații cât mai durează relocarea și dacă se finalizează lucrările până la sfârșitul anului viitor?
Mă bucur că au dat drumul pe pod, la vară pot să înainteze cu conexiunea la Turdaș...dacă se rezolvă în timp util relocarea maigistralei de gaz.