Coridorul Feroviar Rin-Dunare Nord | Curtici-Bucuresti-Constanta

Started by ionescu63, April 01, 2012, 12:40:04 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Ionut

Se vede si in tabel, dar ca sa fie mai usor de identificat. Conform unor surse, se pare ca in iulie (luna asta) vor sa deschida tunelurile Danes si Sighisoara. V-am mai zis? Nu mai tin minte, dar parca nu am mai zis.

GDPR

Pai trebuie sa termine podul ca sa se intample treaba asta.

nenea_hartia

Plus, pe feroviar sunt alte legi, nu mai trebuie să se termine toate lucrările prevăzute în contract? :-[

tom_sawyer

Quote from: Ionut on June 28, 2018, 09:23:07 AM
Capetele (BV-Apata si Cata-Sighisoara) - "ar trebui" sa avem in iulie un castigator
Termen evaluare financiara: 09/07/2018

Data evaluare financiara: 05.07.2018 12:34
Valoare estimata:  3.190.570.000,00 RON fara TVA

CFR SA a stabilit câştigătorul licitaţiei pentru modernizarea subsecţiunilor Braşov – Apaţa şi Caţa – Sighişoara

Compania Naţională de Căi Ferate CFR SA a desemnat Asocierea BRASIG Strabag -Swietelsky câştigătoare a procedurii de licitaţie publică pentru modernizarea subsecţiunilor Braşov – Apaţa şi Caţa – Sighişoara, aflate pe  secţiunea Braşov – Sighişoara, componentă a Coridorului Rin – Dunăre, pentru circulaţia trenurilor de călători cu viteza maximă de 160 km/h.

Oferta financiară a Asocierii BRASIG Strabag – Swietelsky a fost de  3.143.153.533,29 lei fără TVA, contractul de achiziţie publică urmând a fi încheiat şi semnat de ambele părţi la finalul perioadei legale de contestaţii.

Sursa de finanţare pentru modernizarea subsecţiunilor Braşov – Apaţa şi Caţa – Sighişoara, în lungime totală de 86 de km, este asigurată din fonduri nerambursabile şi de la bugetul de stat, iar durata de execuţie va fi de 48 de luni de la emiterea ordinului de începere a lucrărilor.

cfr.ro

Xenos

Peste tot unde a lucrat Swietelsky s-a lucrat repede (prin comparație cu alte tronsoane) și bine.

Ionut

Mă bucur că s-au ținut de cuvânt de data asta. Observ ca s-a câștigat cu un pret foarte aproape de estimat.

alinuttt



ioandorin

Intervalul Ghioroc -Pauliş :














Nu-i lucru ca si odihna! La umbră! ))))



Powered by API/PUM imgur uploader


ioandorin

Parerea mea: la Ghioroc -mişcare anemică, la Pauliş,se pare că vizită la nivel înalt (DG al CFR S.A.) de acum circa două săptămâni  a băgat ceva viteză  în ei (astăzi lucrandu-se până catre ora 19,la fel si ieri)! Ca fapt divers,ieri au fost două persoane cu veste EURO CONSTRUCT TRADING care au "studiat " structurile !

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

NGC


TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

alecu26

asta vroiam sa spun si eu. Aprox un an de la semnare contract. Ar fi o minune sa avem contractul semnat intr-un an. Deci doi ani de acum inainte.
Drumurile noastre POATE;