Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 7 Guests are viewing this topic.

Sagitarius

O filmare completa A3 Rasnov-Cristian ,de la Asociatia Construim Romania. Stergeti  daca a mai fost postata.


danvoicu

Multumim mult pentru filmare! Excelenta!

Skynick

Au urcat grinzile acum o saptamana si acum e armat. Well...

nctind

Le-au urcat acum acum 2 weekenduri, deci cam 7 zile lucratoare.

TS30

De pe harta CESTRIN

Quote
SUBSECTIUNEA 3C2: CHIRIBIS - BIHARIA

CONTRACT PROIECTARE SI EXECUTIE SEMNAT IN DATA DE 11.08. 2020.
A FOST TRANSMISA CATRE ANTREPRENOR ADRESA CU ORDINUL DE INCEPERE PENTRU DATA DE 14.09.2020. A fost acordat dreptul de acces in santier Antreprenorului.
DURATA CONTRACTULUI ESTE DE 144 DE LUNI DIN CARE:
6 LUNI - ETAPA DE PROIECTARE;
18 LUNI - ETAPA DE EXECUTIE LUCRARI
120 LUNI - PERIOADA DE GARANTIE

vlad_gero

^ Adica OIL sau pentru a face expertiza de care au nevoie?

marinul

Quote from: horatiu.cosma on September 22, 2020, 07:06:52 PM
De o săptămână s-a dat ordinul de începere. Până acum s-a lucrat la expertizarea lucrărilor Bechtel.
Din ce zicea horatiu aici, au terminat cu expertiza si s-au apucat de proiectare

Bachus01

Good news  :D In primavara ii vedem in teren . Iar la sfarsit de 2022 circulam pe acest lot :D

Nu vad ce ii poate incurca , fiind firma locala pot trece usor peste anumite obstacole

vlad_gero

pai si cu descarcarea din capatul acestul lot cum a ramas?

marinul

Se face descarcare temporara in DN19e, daca nu este finalizat lotul vecin, macar partea pana la nodul Chiribis. Ai scuza ca esti mai nou, dar multe raspunsuri le gasesti in posturile mai vechi

vlad_gero

pai curiozitatea mai mare e in legatura daca se poate face descarcarea in capatul lotului, stiind ca sunt anumite probleme cu relocarea  dn19e,

tonică

de fapt nici eu nu am prins stirea ca s-ar fi gasit o solutie cu descarcarea, marinul daca stii ceva sigur sa ne pui si noua un link.
Eu stiam ca dn19e va fi relocat pe o distanta destul de maricica pe finalul lotului si ca noi, pe forum, ne-am fi dorit o descarcare, mai ales ca se tot intarzie licitatia pentru urmatorul lot dar nu ca si s-a facut ceva intr-acest sens. Nu cred ca constructorul poate decide asa, din buzunarul lui pentru aceasta descarcare, trebe ceva "invoire" si resurse de la cnair.

gicu

Acum ca Google Maps ruteaza ca lumea pe Chetani - Ungheni compar timpii cu cei de dinainte de deschiderea Iernut - Chetani.

Castigul este de 13-15 minute daca nu este blocaj la sens giratoriu Ungheni. Daca este blocaj, timpii sunt ca si inainte prin Ludus si Iernut.

tonică

adaugand totusi si deloc neglijabilul fapt ca majoritatea locuitorilor din Ludus, Cuci si Iernut vor avea o viata nitelus mai relaxata, nitelus mai mult aer si sanse crescute de viata.. O:-)

SorinMS

Și eu mai adaug că șoferii merg mai în siguranță pe distanța respectivă, fără stresuri din sens invers, fără curbe, căruțe, Gigei turmentați, câini și alte alea.
Domnilor, suntem în 2020, unde naiba trăim de nu avem încă autostrăzi, așa cum ar trebui să avem...? :o