Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

paulmare

Are antena3 si solutia tehnica pentru alunecare :)

RaduG

#26071
Încă o dovadă că nu prea mai există presă în adevăratul sens al cuvântului, ci doar niște SRL-uri care vânează click-uri. ,,Nu avem leac", ,,Dezastru", etc.  :headbash: Las asta aici pentru istorie:




Powered by API/PUM imgur uploader

Deutschländer

La mine nu apare video din articol, deci nu stiu sigur.
Dar din articol (cu poza pe care au pus) mi-e se pare ca vorbesc la podet nu sunt unghii drepte?!
Ar fi incredibil de prost sa crezi ca au facut pod stramb, dar la acest fel de jurnalisti nu cred ca e nimic prea prost.



Powered by API/PUM imgur uploader

interesantul

Salut!

Am mers de 2 ori spat tercuta pe Deva Alba si retur

Presemanlizarea Alba-Deva e din scurt, dca vii hotarat ai putin timp de reactie de a alege calea corecta. Contrib uie usor la confuzie faptul ca trebuie sa mergi inainte si lasi pe drepata celalata bretea, cand de fapt tu o ei spre dreapta. La fel si dinspre Deva e prea scurta presemnalizarea...
Am pierdut prin Romania 30 de ani...

Cetatean

Nu la zidurile de la culee ma refeream. Ma refeream la cele care fac legatura intre terasament si culee. Alea nu sunt foarte drepte. De cand le-au ridicat,cred ca le-a fugit "putin" la turnare. Ele sunt foarte subtiri si destul de inalte,urmand sa le ancoreaza in terasament. Nu le mai pot indrepta.
Articolul e de cocos.

GIV

cam asa arata podul din apropiere




nu ma pricep la constructii dar pare cam dubios cum a iesit. daca era un viraj poate avea sens inclinarea.. desi pare inclinat pe dreapta, sunt curios cum se va scurge apa pe sensul de mers din stanga daca rigolele sunt in punctul cel mai inalt.



alexV

Absolut nu "le-a fugit cofrajul".

Nu faceti reclama proasta nemeritata lui Baxcom. Așa e proiectul zidurilor, cu doua evazari, una pe la 2/3 din lungime, alta la capătul liber.





bbogdan8

Sensul giratoriu de la intrarea in Alba Iulia :
breteaua spre oras :


iesirea din sens spre soseaua de centura:




rocklee

un video de pe lotul 2 cu zona  Scaieni de pe  canalul de youtube...a lui Tiberiu Deliceanu.... :)

https://www.youtube.com/watch?v=VftNGqYR0F0&ab_channel=TiberiuDeliceanu

dargauda


IonutP

Incredibil! Au ajuns cu umpluturile la nivel pe una dintre rampe.

alecu26

@GIV rigolele sunt unde trebuie. Podul e doar oblic si probabil din iluzie optica pare inclinat spre dreapta (panta transversal convertita). Dar nu e. E in acoperis profilul.
Se vede clar la urmatorul pod ca e in acoperis profilul. E imposibil la o autostrada in asa scurta distanta sa treci de la convertire la profil acoperis. Si se vede clar ca e si aliniament acolo.

Pot incerca sa fac rost de profilul transversal pe pod.

Sau poate cauta cineva o filmare imediat dupa o ploaie.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

alin_simeriaveche

Eu cred că îi dăm prea multă importanță acestui articol de 2 lei continuând cu astfel de discuții. Treaba este clară.


Tomcat1974

Pai Stiridecluj.ro este un portal de 3 lei . Nimic mai mult zvon, cancan, discutii aiurea.