Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

adigsm

Quote from: voicul on May 07, 2021, 10:26:40 AM
Eu zic ca e tirul de la 4.30  :lol:
Semnalizarea oricum e praf acolo  :(

Da, din pacate e acelasi.  :( :((

Skynick

Simt ca se deschide in August la Pizza  :-[

paulmare


dr4qul4

Probabil se deschide sezonul de pescuit pui de balta.
Mi se pare incredibil sa ramanem cu balta aia de la 19:20 (prima filmare). Chiar nu exista nici un canal pe sub bretea ca sa evacueze apa spre canalul de la calea ferata?
De cat timp nu a plouat in zona? Oare cum va arata in cazul unei ruperi de nori?
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

voicul

Balta aia era cam cat toata zona dintre bretele, darrestul a disparut sub pamant.
Se pare ca au terminat pamantul de nu astupat toata balta.  :lol:

realfanady


crystale

Practic Pizzarotti nu a făcut mai nimic anul ăsta.

flanker1


ion59


Tudor99



Europiu

#25091
Acuma nu ca le iau apararea, dar dati-mi voie sa fiu sceptic vis-a-vis de tabelul ala cu progresul... Adica...din august pana in decembrie, cand s-a dat drumul la circulatie, char numai doua procente sa fi lipsit?

Apropos, localnici Alba: la giratoriul de la AB Sud s-a mai facut ceva?
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

carutasul

cred că s-a mai discutat asta: viaductul o să apară la progres atunci când va fi gata. Până atunci nu e luat în considerare, și în afară de el nu au mai făcut decât lucrări minore.
Ce remarc e că venirea lui Marcu pe lotul doi pare să fi adus ceva energie pe șantier. Sper că s-au făcut bine asfaltatorii...

udar

Daca ar fi sa ne luam dupa tabel ca si regula nu ar da bine...
Pizzari in  aprilie 2020 aveau 85 %  si  acum in 2021 au 95%.

Acum aktor are in aprilie  2021 un  85%  deci in aprilie 2022 vor ajunge la 95% si ei ...!!!???

Sper sa scam anul acesta cat mai repede de cei 2 de mai sus.

RaduG

#25094
Întrebare pentru inginerii de specialitate de pe forum: Care este scopul acestor deschideri poziționate în zig-zag în radier? Am observat că sunt amplasate la fiecare a doua deschidere de grinzi. Se montează ceva senzoristică acolo? Sunt repere pentru ceva? M-am tot gândit, dar mă depășește.






Powered by API/PUM imgur uploader