Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

Ionut

#23085
Niste detalii.










Stefan01

 @ Ionut
:lol: Vom vedea. Sper să fie ok. Zona gabioanelor de la Oarda mă îngrijorează.

danutzu_1069

Rigolele alea curate is pe la "tribuna oficiala", nu?

interesantul

Jenant! Au fortat deschiderea.. Autostarda in locuriele "fierbinti" au lasat-o nespalata. Totul numai si numai penbtru 6 dec. Sunt curios cat va dura de acum incolo deschiderea completa
Am pierdut prin Romania 30 de ani...

gruiarew

No lasă, nu mai fiți atâta de pesimiști. S-a mai deschis una tot la presiunea politicului. S-a închis, s-a săpat s-a deschis iar.  Sari puțin prin mașină dacă nu știi zona, dar tot e mai bine ca pe DN-ul paralel.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

Cetatean

Ca si angajat al unui constructor am prins doua deschideri de autostrada, in nici unul din cazuri nu s-a deschis fara parapeti sau cu atata mizerie pe asfalt. Una din deschideri in 15-20 decembrie. S-a mai lucrat jumate de an la rigole, santuri, casiuri, drumuri tehnologice, dar nu sus pe asfalt.
Sofer fiind,trebuie sa poti respecta niste reguli pe perioada cand mai sunt lucrari si sa circuli in consecinta. Dar, noi suntem campioni la inclacat reguli.
Cat despre constructor, cam cat ii gramada aia de gunoi, cam atata rusine sper sa le fie si lor pentru ca 3-4 ani ne-am mancat nervii intre Sebes si Alba.

@ Ionut, confirm din alta sursa ca se vorbeste sa primeasca ceva pe CF. acuma depinde mult cu ce se prezinta altii la licitatie :))


horatiu.cosma

I-am certat pe cei de la Pizza cu derogările lor, însă pe partea de elemente de siguranță stau mult mai bine decât ce e la Bacau. Ce mă enervează e ca au gaura in parapete fix unde e mai periculos, adică pe breteaua de la Sebeș fix unde se trece pe sub bretelele de Deva. Acolo culeea bretelei Deva e lipita de breteaua spre Sibiu ce se da acum in trafic. Au pus 2 new Jersey in dreptul ei, dar la fel de bine pot fi luați în plin (pe ceață sau noaptea) și acei new Jersey.

zuma80

@Interesantul, este mult mai jenant Dn-ul. Am avut o promisiune de la fostii, ca la 1 decembrie 2018 o sa avem deschis, si uite ca a venit 2020 si abea au reusit cu efort altii.
Pentru A6!

pest1969

Nu vad eu bine sau ce e nespalat nu prea are treaba cu autostrada in sine?
Ala nu e drum de intretinere?

Ionut

Imediat API fura startul si baga live din teren! :lol:


vancouver

E bine ca au terminat complet parapetii la pasajul peste A1 la Sebes. Acolo aveam emotii.
Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitești. Prioritate zero virgulă zero: A0 centura București. Importante: A7 Ploiești - Bacău - Pașcani - Suceava; A13 Sibiu - Brașov - Onești - Adjud; A3 Cluj - Oradea; A3 Ploiești - Brașov; A12 Pitești - Craiova; A8 Pașcani - Iași; A4 Constanța - Vama Veche. Toate NUMAI SI NUMAI cu fonduri europene. Un NU categoric oricărei forme de taxare la km pe autostrăzi.

gicu

Frumos  O:-)

Din filmare par nefinisate rosturile la poduri, scutură sesizabil.

IAr iesirea la Sebeș e ciudată, se fac din 4 benzi 1 pe o distanță foarte scurtă/

prd.marius

Par a fi niste denivelari.
Sa speram ca sunt de la sensibilitatea camerei.

Multumim API