Autostrada A2 București-Constanța

Started by Ionut, September 13, 2011, 03:53:26 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

Cristi232

Vor fi cateva zile libere, poate ajunge cineva dintre noi pe la Cernavoda (zona viitoarelor viaducte) sa faca niste poze sa stim si noi daca,
macar la 1 august 2012, vom avea asa ceva si acolo...



ciprebbe

sigur nu o sa fie la 1 august asa ceva acolo...dar macar sa fie 1/2 si sa se poata circula :D
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

valexandru

Care era termenul de finalizare completa a autostrazii Cernavoda-Medgidia?
"O conştiinţă împăcată nu ţine seama de minciunile zvonului"
Click aici pt informatii la zi despre autostrazi
Principiul romanesc: "Facem azi ca sa avem ce strica maine"

Ionut

Quote from: valexandru on April 25, 2012, 05:59:17 PM
Care era termenul de finalizare completa a autostrazii Cernavoda-Medgidia?

Finalizare completa 2013... anul asta in vara vor sa dea half-profile. Sau poate fac o minune si termina anul asta full profile, iar pe 2013 raman doar lucrarile care pot fi facute sub trafic, asa cum s-a intamplat pe Arad-Timisoara. Dar asta e doar visul meu, nu stiu daca vor putea termina in 2012 full profile.

valexandru

@ionut
Eu stiam de vara asta half profile si de full profile sfarsitul anului acesta  :-[
"O conştiinţă împăcată nu ţine seama de minciunile zvonului"
Click aici pt informatii la zi despre autostrazi
Principiul romanesc: "Facem azi ca sa avem ce strica maine"

Cristi232

#95
Ma poate ajuta cineva cu un contact la Vectra Bv?

Daca reusesc pana la 1 aug un sens, au toate sansele sa termine in decembrie, totul.
Dar aici sunt niste viaducte cu 7-8 randuri de pile si cateva cu 3-4, e GREU, daca nu imposibil.
E rau ca avem asa putine informatii de pe acest tronson atat de complex, Cernavoda-Medgidia.
Vreun om de la Astaldi-Bogl citeste forumul?



valexandru

@Cristi232 Ai dreptate, la toate celelalte tronsoane din A1 au pus filmulete, iar la A2, o singura data , si atunci poze.
"O conştiinţă împăcată nu ţine seama de minciunile zvonului"
Click aici pt informatii la zi despre autostrazi
Principiul romanesc: "Facem azi ca sa avem ce strica maine"

Cristi232

#97
Da, pana azi am vazut numai poze cu acest tronson, Cer.-Med.

Am gasit un film recent, cu nodul A4 de la Agigea, nimic nu s-a mai lucrat acolo!


http://www.youtube.com/v/mo60Ox83eRg

davyl

Cine stie care mai sunt prioritatile in ultima vreme? Cu atatea santiere deschise, licitatii, contestatii, e mult de munca la CNADR...

Chagall

Quote from: Cristi232 on April 25, 2012, 06:34:45 PM
Ma poate ajuta cineva cu un contact la Vectra Bv?

Daca reusesc pana la 1 aug un sens, au toate sansele sa termine in decembrie, totul.
Dar aici sunt niste viaducte cu 7-8 randuri de pile si cateva cu 3-4, e GREU, daca nu imposibil.
E rau ca avem asa putine informatii de pe acest tronson atat de complex, Cernavoda-Medgidia.
Vreun om de la Astaldi-Bogl citeste forumul?


Poza asta nu e facuta in Romania, dovada: poza apare intr-un articol din ianuarie 2009
http://www.agenda.ro/news/news/15206/constructorii-autostrazii-timisoara-arad-vin-in-zona-peste-cateva-zile.html
The Guardian: "Autostrăzile din România sunt ca vampirii, toată lumea a auzit de ele, dar nimeni nu le-a văzut"

Cristi232

#100
 :lol:
Si!?
De ce crezi tu ca am lasat URL-ul pozei?... :lol:
Sa ne spui si cine a facut poza, cumva? Crezi ca de aceea?
Reciteste ce am scris eu, se pare ca esti singurul care n-ai priceput... puteai sa-mi dai un pm si-ti explicam adecvat.
Cu scuzele de rigoare, desigur, dar la ce a ajutat postul tau?!
Am aflat cum stau azi viaductele langa Cernavoda, cumva? :D
Am aflat despre forumul ratt, asta da...
:D

@all: furtuna de ieri a "realizat" ceva si pe A2:





Ionut

Guys, nu conteaza ca poza nu e din Romania sau ca e din Romania... e doar o poza, va agitati degeaba. :)

@davyl: sigur A2 este o prioritate pentru Romania, e si cazul sa terminam aceasta autostrada inceputa acum nu mai stiu cat timp.

davyl

Sper sa o termine asa cum au promis ionut, dar mai au ceva de tras, fie si pana la half-profile...

Cristi232

E aproape GATA nodul Valea Dacilor!




poze de radu cornescu (scc)

Chagall

Quote from: Cristi232 on April 26, 2012, 03:33:51 PM
:lol:
Si!?
De ce crezi tu ca am lasat URL-ul pozei?... :lol:
Sa ne spui si cine a facut poza, cumva? Crezi ca de aceea?
Reciteste ce am scris eu, se pare ca esti singurul care n-ai priceput... puteai sa-mi dai un pm si-ti explicam adecvat.
Cu scuzele de rigoare, desigur, dar la ce a ajutat postul tau?!
Am aflat cum stau azi viaductele langa Cernavoda, cumva? :D
Am aflat despre forumul ratt, asta da...
:D [...]
Ok, nici o problema. Sorry pentru interventie.
Am sters semnatura, sa nu deranjeze.
The Guardian: "Autostrăzile din România sunt ca vampirii, toată lumea a auzit de ele, dar nimeni nu le-a văzut"