[B] DNCB Centura Bucuresti

Started by Ionut, September 23, 2011, 09:28:38 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

bekxy

Danke!
Eu cred că, dacă păstrează ritmul, pasajul ăsta va fi terminat primul din cele 3.

Skynick

Si eu cred la fel. La Domnesti lucrarile sunt duble cel putin ca marime si am senzatia ca cele trei echipe care lucreaza acolo o sa lesine la vara.

TibiV

Pasajul Berceni de la Ionut Ivasca.
Buna filmare, dar evident data afisata trebuie sa o luati cu o doza de "prudenta" de 2-3 zile...

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

BEV

Filmarea din 27-Feb de la Pasajul Domnesti-DNCB


sm33

nu stiu daca este topicul corect, sau daca a mai postat cineva, cel putin in ultimele 2 pagini eu nu am vazut,  dar de ceva vreme au inceput lucrarile la breteaua de legatura DNCB si soseaua Alexandriei. Este vorba de breteaua care iti permite sa iesi de pe CB direct in sensul Bragadiru-Bucuresti fara a mai fii necesar ocolul la giratoriul din Bragadiru. Conform planurilor, amenajeaza si un sens giratoriu sub pasaj. Nu am fotografii dar poate un coleg trage "o privire" acolo. eu vad dimineata cand trec lucrari in acea zona.

minisoferul

Conform planurilor nu este nici un sens giratoriu sub pasaj. Este o simpla bretea in 2 sensuri cu racordare in T cu centura.

https://imgur.com/a/5oMkOa7

TibiV

Quote from: minisoferul on March 04, 2022, 12:41:01 PM
Conform planurilor nu este nici un sens giratoriu sub pasaj. Este o simpla bretea in 2 sensuri cu racordare in T cu centura.


Mama proștilor este mereu gravidă... :)

carutasul

am văzut că au început și mă gândeam să dau o fugă pe acolo dar am așteptat să mai înainteze un pic și să se mai încălzească pe afară...

carutasul

Deocamdată te ajut cu asta, că am avut o treabă la Leroy-Merlin:




Powered by API/PUM imgur uploader

Skynick

O sa se mai diminueze cu un 20% coada aia la primul giratoriu.

carutasul

da, "înainte" nu era prea mare problemă, cel mult vinerea... Evident că problema era că se tot ciocneau cei care făceau stânga, adică nu zic că nu au făcut bine. Doar că breteaua asta trebuia făcută cu ani în urmă, dar asta e...

Skynick

Nu incape discutie ca trebuie facuta dar mai trebuie facute si iesirile alea expres, radiale, din Bucuresti. Relatia asta spre Alexandria e soc si groaza in fiecare weekend.

Goldmund


BEV

... si inca o filmare de sambata de la Pasajul Domnesti  :-[