Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

5 Members and 14 Guests are viewing this topic.

cristi5

Pentru mine e important momentul in care creste siguranta de la DN la A. Adica azi, ca banuiesc ca n-o sa se apuce nimeni de depasiri vitejesti pe acel pod unde va fi temporar circulatie in ambele sensuri. Dar mai stii...

naivu

Quotedeclarația ministrului ține loc de slujbă
:rofl: :rofl: :rofl:

Bachus01

Nici nu va imaginati cat de aerisit va fii orasul dupa ziua de astazi . Ca il deschide half sau full e ultima problema . Am scapat de stat cate 1 ora dimineata si una la 17 in cozi . De castigat avem toti , si cei care tranziteaza si localnicii si baietii cu radarul  :vroomvroom:

Iar din ce am inteles ,pana pe 24 decembrie bratul estic va fii dat in folosinta in regim de A . Acum banuiesc ca va fii in regim de DN eventual half profile in unele locuri sau peste tot .

Cu aceasta deschidere sa inchis gura la multi carcotasi.

Cine a pariat asteptam sa ne trimita copia dupa OP din contul API , daca nu ban  :lolz:

slartibartfast

Am trecut ieri dinspre Roman spre Focșani. Era ceva mișcare la giratoriul DN2 Nord și, spre surprinderea mea, părea să se circule dinspre DN2 spre DN15. Poate or fi fost doar mașini UMB, dar nu părea să stea nimic în calea cuiva care voia să o ia pe acolo.Spre A7 era evident închis în ambele capete (și în nord și în sud).

alin2pas

 :D Un efect al inaugurării de azi: Ștefan Mandachi nu mai e cel mai bogat om din Moldova. Până acum, se putea spune acest lucru, deoarece avea în proprietate personală toate autostrăzile din Moldova. :lol:

JUVENTUS_1

Am solicitat inca de ieri codul IBAN al asociatiei, pentru a "achita" pariul, dar pana in acest moment nu mi s-a pus la dispozitie.
@Ionut poate confirma acest aspect.
The order of my priorities according to my own interest: 1.A7; 2.A13; 3.DX Bacau - Piatra Neamt; 4.A8; 5.Other.


Raducu Popa

^^
aqualung

Podul peste canalul Bistrita nu este inca finalizat...

Ionut

Aveti răbdare o zi, două, sa vedem ce și cum deschid și după puteți achita pariurile linistiti.

vancouver

Adica daca viram banii azi si dupa alegeri se inchide la loc autostrada, nu ne dai banii inapoi?  :lol:
Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitești. Prioritate zero virgulă zero: A0 centura București. Importante: A7 Ploiești - Bacău - Pașcani - Suceava; A13 Sibiu - Brașov - Onești - Adjud; A3 Cluj - Oradea; A3 Ploiești - Brașov; A12 Pitești - Craiova; A8 Pașcani - Iași; A4 Constanța - Vama Veche. Toate NUMAI SI NUMAI cu fonduri europene. Un NU categoric oricărei forme de taxare la km pe autostrăzi.

rocklee

#5440
din stirea de la DIGI 24...unde este si interventia doamnei IONITA ...se spune ca se va descide centura bacau

https://www.youtube.com/watch?v=3G5CYKupsFY&ab_channel=Digi24HD

stirea este din data de 2 12 2020...adica de azi ...ION 59... :D


ion59

Din fericire, filmarea nu mai este de actualitate!

laszlo.robert

La ce oră se preconizează deschiderea?

JUVENTUS_1

#5443
Am achitat 200 lei...va aparea si dovada in cursul zilei.
Felicitari UMB! :gj:

P.S.
https://ibb.co/nfFBgDL
The order of my priorities according to my own interest: 1.A7; 2.A13; 3.DX Bacau - Piatra Neamt; 4.A8; 5.Other.