News:

.

Main Menu

Recent posts

#1
Drumuri Expres (DEx) / Re: Drumul Expres DEx12 Craiov...
Last post by ovicor - Today at 06:30:44 PM
De ce "stim sigur"?!?! Stim sigur ca nu in 2024, putem sa presupunem/ speram/ credem ca va fi gata la noul termen!
#2
Drumuri Expres (DEx) / Re: Drumul Expres DEx12 Craiov...
Last post by hefaistos - Today at 06:28:09 PM
Ce e sigur e ca nu se deschide în 2024
#3
Nivel național / Re: Programul Transport și Com...
Last post by Ionut - Today at 06:05:27 PM
Vai nu.
Este cu ușile închise.

O să vă zicem noi cât putem.

N-ar strica însă, la propriu și la figurat, să mergeți la biserică să aprindeți o lumânare pentru noi (la vii!) după cum se pare că mai nou eu și API suntem de vină că nu avem autostrăzi și susținătorii noștri sunt... puf!
#4
Drumuri Expres (DEx) / Re: Drumul Expres DEx12 Craiov...
Last post by satanistu - Today at 06:04:18 PM
Macar in 2025 stim sigur ca e gata.

Stim un lot care abia in 2025 a primit OIL care e tot cu semnul intrebarii, ca aceeasi firma care a mai tepuit statu o data si vrea sa o faca si a doua oara!

Cine isi putea imagina cand s-a semnat cu Bechtelul ca nici in 2025 Cluj-Oradea nu o sa fie gata?
#5
Autostrăzi (A) / Re: Autostrada A3 București-Bo...
Last post by bim14 - Today at 06:02:40 PM
E foarte bine sa fie ordine in santier, ba chiar apreciez cand vad asa organizare. Eu am vrut sa evidentiez doar ca s-au chinuit foarte mult ca sa parcheze ultimul camion.   
#6
Apărare / Re: Producători de echipamente...
Last post by AdrianRO - Today at 05:44:22 PM
Saptamana asta avem BSDA. Sa vedem daca apare ceva nou pe scena industriei de aparare din tara.
#7
Autostrăzi (A) / Re: Autostrada A7 Ploiești-Mil...
Last post by hefaistos - Today at 05:39:06 PM
Pe A1 se poate executa lejer partea "clasica". Mai greu cu tunelurile.
Pe A8...
#8
[B] Metrorex / Re: [B] Magistrala M6 1 Mai-Ot...
Last post by Xenos - Today at 05:38:35 PM
Minciuni sfruntate în scop electoral, dar e bine să vadă că nu suntem retardați mental.
#9
[B] Metrorex / Re: [B] Magistrala M6 1 Mai-Ot...
Last post by florin74 - Today at 05:37:44 PM
Ministrii spun lucruri traznite. Noaptea mintii....
Am sters, ca ne dublam. :lol:

#10
[B] Metrorex / Re: [B] Magistrala M6 1 Mai-Ot...
Last post by Xenos - Today at 05:37:11 PM
Aici:
https://clubferoviar.ro/ministrul-investitiilor-este-ingrijorat-de-metroul-lui-boc/#:~:text=Ministrul%20Investi%C8%9Biilor%2C%20Adrian%20C%C3%A2ciu%2C%20se,lui%20Boc%20ar%20avea%20%C3%AEnt%C3%A2rzieri.

Ministrul Investiţiilor a fost întrebat în emisiunea România Politică de la Prima News care este investiţia care are cea mai mare întârziere în PNRR. "Metroul de la Cluj", a răspuns Adrian Câciu, el făcând o comparaţie cu alt proiect de investiţie privind o metroul, Magistrala M6, care are un stadiu foarte bun de execuţie.

"Magistrala M6, pe care acum o contractăm, este deja în stadiu de execuţie de 30%, am reuşit să o introducem în PNRR şi vom deconta banii pe ea", a spus Câciu.