Autostrada A2 București-Constanța

Started by Ionut, September 13, 2011, 03:53:26 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 11 Guests are viewing this topic.

Earthchild

De ce mi se pare ca terasamentul partii din stanga este mult mai ridicat decat al celei din dreapta, care se presupune a fi mai avansata?  ???

Quote from: Ionut on July 03, 2012, 12:24:00 PM
Cei de la Capital vin cu niste poze:






Ionut

Posibil sa fie si iluzie optica. Oricum cert este ca pe Cernavoda-Medgidia nu se va circula pe stratul de uzura... va fi exact ca la Arad bypass, vor turna stratul final pana la final de an, dupa ce va fi gata celalalt sens. Exact cum au facut la Arad.

ciprebbe

Dupa cum a remarcat toata lumea si in special cele 2 poze postate de bogdymol propun sa aducem A3 Buc-Ploiesti la stadiul de astazi al A2 si asa avem sanse sa o deschidem in siguranta pe 20.07.2012 cu 10 zile mai repede decat data estimata
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ciprebbe

uite aici siguranta bogdy....... nu ca pe A3



Uploaded with ImageShack.us
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

bogdymol

Quote from: ciprebbe on July 03, 2012, 05:36:29 PM
uite aici siguranta bogdy....... nu ca pe A3

Normal. Nici nu se pune problema ca A2 e cu mult inaintea A3.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

stangabriel

Buna dimineata. Tocmai am dat o fuga la mare, SE LUCRA si la intoarcere,la ora 2 NOAPTEA ,excavau ce a mai ramas pe langa stalpii de electricitate de la Cernavoda,erau 3 excavatoare si multe camioane....Bravo lor,cine stie ce ii motiveaza....ce lot urmeaza pentru ei.

ciprebbe

excavau...dar intrebare...stalpii mai sunt acolo cu firele pe ei?
pt ca e ciudat ...... in poze par " intrebuintati" inca
probabil saparea in jurul lor e singura solutie ca sa declare acei stalpi avariati si sa se grabeasca procedura de relocare (cunosc asta pe pielea mea cand electrica nu a vrut sa isi scoata stalpul de pe terenul meu pe motiv de obiectiv de "utilitate publica" , dupa ce a venit Dorel cu buldo si o mica ploaie in 3 zile l-au mutat fara nici o cerere sau aprobare)
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

tonică

Pai daca asta e solutia si altfel nu reusesc nicicum sa treaca de birocratia asta idioata la care tin cu dintii de ce nu se procedeaza asa de la inceput? Fara sa mai stea pe ganduri... Din filmul lui eurocopter se vede pe orastie-sibiu o droaie de astfel de situatii. Mai ales intre sibiu si cristian am vazut si care pesemne vor astepta iar ultima clipa pana sa fie relocati stalpii aia....

ciprebbe

da foarte adevarat ce spui tu...dar  daca te uiti mai bine pe filmulete  sunt si zone in care se lucreaza deja la noii stalpi...poate totusi se misca si ei intr-un final
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

stangabriel

Stalpii aveau firele inca pe ei,dar cum am vazut eu,doar un alpinist mai ajunge acum la stalp. poate prin spate se poate urca,erau ca 2 ciuperci mormanele de pamant.

ciprebbe

cum ploaie nu se anunta... sa speram ca vantul isi va face treaba :D
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

stangabriel

Dupa cum se vede pana acum in poze  si in scurtele filmari,portiunea dintre Cernavoda si DJ 222 va fi una interesanta,pitoreasca.
Abia astept sa merg la mare in siguranta. Drumul vechi pe timp de noapte e greu de parcurs,iar duminica seara in sezon,spre Bucuresti e super aglomerat. Un mare plus pentru Romania,turisti si transportatori.

stangabriel

#267
Poze cu etapele mutarii stalpilor si a pamantului aferent. http://a2cernavodamedgidia.ro/imagini/view/6.html

Mai e putin.... :)  cred ca au lucrat non stop,ultimele poze sunt facute dimineata devreme,eu cand trecusem lucrau la ora 2 noaptea.

tonică

#268
stalpii aia aproape ca-ncepusera sa concureze faima DSV-ului aradean... :D
Mai sunt 13 zile, sunt tare curios cat de repede se vor misca...

ciprebbe

#269
Se intampla in R O M A N I A !!!!!!
deci se poate :D


de la mihaitl from SSC citire
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe