Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 21 Guests are viewing this topic.

Kimi

Daca nu gresesc, pe un contract mult mai mare, Nadaselu - Zimbor, am avut (doua) oferte depuse in iulie 2020 si evaluarea gata in septembrie 2020. Tot in septembrie s-a si semnat contractul.

Aici avem un lot incomparabil mai usor si doar trei oferte. Ce vreau sa spun e ca se poate grabi rusinea asta nationala daca se vrea. Chiar si cu eventualele contestatii asteptate din partea lui nea beni.

Asta daca nu s-a luat de tot piciorul de pe acceleratie.  O:-)

Bachus01

Diferenta intre atunci si  acum consta in campanie electorala . Acum nu cred ca mai au nici un fel de presiune . Nici campanie , nici ministru , nici "dictatoarea" . Totul o sa revina la "normal" .  Dar cine stie , poate avem noroc . Cucul inca zboare liber, fluturele la fel . Într-o țară cu apa calda ii admiram in colivie .

Iceman

#28922
Straco  știa că se va ajunge în această situație... dacă vroia să termine lotul de mult se rezolva asta ... Oricum aceasta companie nu merită să mai câștige lucrări de autostradă în România... dacă licitau la un preț corect nu câștigau atât de ușor, au câștigat degeaba toată lucrarea a fost subevaluată..

ivladbogdan

Acum o ora se lucra intens in zona sensului giratoriu de la Metro. Din ce am vazut faceau tot felul de finisaje la intrarea pe drumul de legatura.

jaston

Pana la sfarsitul lunii ar trebui sa fie gata lotul.

Cristian 74

UMB trage tare cu piloții forați. Imagini de ieri, între Nădășelu și Mihăiești.

pasadia

Nu am fost niciodata fan de Alpenside, asa ca nu v-as sugera sa va bucurati ca ii vedeti in lista de ofertanti de la Chetani. Iata o filmare recenta de la Rasnov realizata de un coleg de forum, @VladB:



Admirati calitatea taluzului, solutia aia de gard din nuiele care ar trebui sa tina pamantul ala in loc. Calitate garantata, ce sa zic!

MihaiD

Bun de intrat tractorul pe ogor. Ce bătaie de joc... inclusiv cum a putut să treacă fără urmări așa ceva.

carutasul

tradițional :) Mă gândesc că totuși nuielele au fost puse ulterior ca măsură de remediere provizorie până vin să repare, nu erau în proiect ...

Cristian 74

Au început lucrul la ieșire din Sâncrai înspre Sutor. Era o zonă neatacată încă.

adrian sibiu

Salutare tuturor  !
Azi am avut o fereastră liberă și am dat o fugă la Cluj unde am filmat A3 de la Nadaselu la Topa Mica !
Enjoy !



Iceman

Mulțumim pentru filmări!!
Foarte mult a avansat UMB... doar că alunecările apar una după alta... Sper să nu fie alunecările de teren grave

P.Mihai

Va salut pe toți. Urmăresc de ani de zile forumul iar acum mi-am făcut curaj sa îmi fac și cont.
Frumos avans și frumoase filmări. Nu pot decât sa ma bucur ca avem Umb pe acest lot . Dacă erau alți constructori  aveam toate șansele sa așteptăm mult și bine pana sa vedem astfel de rezultate .

TibiV

Quote from: pasadia on October 04, 2021, 08:51:50 PM
Admirati calitatea taluzului, solutia aia de gard din nuiele care ar trebui sa tina pamantul ala in loc. Calitate garantata, ce sa zic!

Nuielele sunt "eco"...
Si poate nu sunt legate de niste simpli "tarusi" - poate aia sunt "butasi"...
  O:-)

Vorba unui individ care mi-e total antipatic, dar a scos si el o fraza memorabila: "Traim in Romania, si asta ne ocupa tot timpul...."
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

carutasul

dacă sunt butași o să avem "vin de A3" peste câțiva ani? :)
Chiar că n-am mai văzut așa ceva, de asta și sper că le-au pus pe plan local până vin să remedieze, că altfel ar fi trist...