Autostrada A8 Târgu Mureș-Iași

Started by Ionut, September 18, 2011, 12:22:22 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

adiarc

daca in Europa de Vest s-a inceput cu tronsoanele usoare in general,eu aici as incepe cu partea cea mai grea,evident half-profile.....subscriu la ce zice Istvan
...hai sa nu ne punem singuri piedici
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Ionut

Colegii de la Iasi se apuca de semnaturi. Sunt curios cate strang. :)

Demers fără precedent pentru autostrăzile Moldovei: ,,Împreună, vom smulge de la acest guvern de rea-credinţă ce ni se cuvine"

Reprezentanţii Asociaţiilor ,,Împreună pentru A8" şi "Moldova Vrea Autostradă" încep de luni, 15 octombrie, o amplă campanie de strângere de semnături pentru construirea autostrăzilor A8 şi A7. Adevarul

fspy87

La Târgu Mureș nu o sa fie strângere de semnături ?asa ar mai putea contribui și Transilvania cu semnături

Vlad94

Este vreo petitie online sau se vor organiza strangeri de semnaturi si in zona de vest?

Ionut

Intreb. Cred ca o sa faca ei niste vizite prin diverse orase pentru strans de semnaturi. Ma interesez.

dumbravaandrei

@cove_adrian va astept la Brasov pentru strangerea de semnaturi! Va mai pot ajuta cu niste semnaturi si in jud Botosani!

fspy87

Sunt clujean și locuiesc in Cluj dar m-aș duce cu bucurie și pana la Târgu Mureș cu încă 4 persoane sa semnam

adiarc

si eu ajung usor la Tg.Mures......as fii de bun simt sa se strângă si de pe partea cealaltă
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

istvan78

Sunt sigur ca si in Timiosoara s-ar gasi destiu care sa semneze:
- doar daca rotesc privirea la birou vad 4 colegi care provin din Moldova si mai au familie acolo
- as semna si eu bucuros - ardelean, regionalist si 50% ungur, pe de-asupra  :p

Daca aflati concret cum se face semnarea, mai dati de veste pe aici!

FRS

Mai strang si eu cateva in Suceava. Poate imi pun un target, macar 100. Daca primeste cineva formularul, sa-l dea din mana-n mana puna in fund la taxatoare  :D.

Bogdan_Cluj

Daca se poate asa, mai bine ne intalnim "pe aici", semnam si trimitem lista/listele decat sa ne deplasam noi pana acolo, mai ales ca nu avem autostrada pana acolo (see what I did here?).

De unde facem rost de formulare?

Ionut

Da, cel mai bine este sa va organizati la nivel local, pe orase. Intreb eu de formulare/procedura. Revin.

Ionut

Gata, avem formular. Vedeti atasat. Cred ca ar fi misto daca v-ati gasi prin orase sa iesiti in strada la strans semnaturi. Va rog sa imi dati un semn daca vreti sa va implicati.

marisRO

Cred ca e mai greu cu adunat semnaturi in locuri publice pentru ca e nevoie de autorizare.
Dupa ce semnam unde trimtem tabelul?

Ionut

Păstrați deocamdată tabelul după ce ati completat. Nu va grăbiți cu trimisul. Poate mai găsiți mușterii.