Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 16 Guests are viewing this topic.

ciprebbe

Ramane sa vedem calitatea Marcu -  a la Aktor sau - a la Pizaboy....
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

laszlo.robert

Este cineva de la API prezent astazi la semnarea contractului cu UMB ?

Ionut



laszlo.robert

#23869
Din ce am inteles din live: Săptămâna viitoare desemnare pe Nusfalau-Suplac de Barcau, UMB cîștigă pe lot 3 din Cra-Pi  si pe 30 iun desemnare pe lot 4 din Cra-Pi (bănuiesc tot UMB). Pe lotul cu tunelul Meses va exista o precalificare a offertantilor.

voicul

Precalificarea asta suna ca va rezulta un constructor serios pentru acest traseu foarte mare, ceea ce e de bine.

tom_sawyer

"Autostrada Transilvania, sectiunea Nusfalau-Biharia, inclusiv drum de legatura cu municipiul Oradea"

COMPANIA NAȚIONALĂ DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A., în calitate de Solicitant, a elaborat și  depus in data de 24.06.2020 Aplicația de Finanțare pentru proiectul "Autostrada Transilvania, sectiunea Nusfalau-Biharia, inclusiv drum de legatura cu municipiul Oradea" in vederea obtinerii de finantare nerambursabila alocata prin Programul Operational Infrastructura Mare 2014-2020

Valoarea totală a  proiectului este de 2.424.690.080,97 lei și va fi finantat prin Programul Operational Infrastructura Mare 2014-2020 astfel: 85% contributia Uniunii Europene din Fondul de Coeziune-1.675.153.773,17 lei,15% contributia proprie-295.615.371,72 lei, restul de 453.920.936,08 lei reprezentand cheltuieli neeligibile inclusiv TVA.

CNAIR

florin74

09.07.2020 ora 15.00 termen depunere oferte Nadaselu Zimbor

adrian-FSB

Destul de strans termenul pentru Nadasel-Zimbor (doar 2 saptamani). Practic, doar potentialii ofertanti care deja si-au facut calculele se vor incadra in termen. Parerea mea, pentru a nu avea un lot "muzeu" la Zimbor-Poarta Salajului, e o invitatie a CNAIR pentru UMB de a participa si castiga licitatia, mai ales in conditiile in care astazi au semnat contractul pentru lotul vecin. O provocare pentru UMB ar fi daca ar castiga si lotul cu tunelul Meses, in acest fel, ar avea de lucru mai multe loturi alaturate, de la Nusfalau la Nadasel, la fel ca in cazul CraPi (de la Bals la Scornicesti, cu mari sanse sa fie pana la Pitesti)

danutzu_1069

Cred ca este periculos ca doar o firma sa câștige mai multe loturi alaturate... In caz de ceva... ramanem in aer..

horatiu.cosma

^
"În caz de ceva", nu mai facem nimic niciodată.
^^
Termenul nu e de 2 săptămâni. Licitația este în desfășurare din martie 2019. Nu a stat nimeni până acum în așteptarea clarificărilor CNAIR ca să se apuce de ofertă.

cristi767

Pai "in caz de ceva" tot aia e si daca is firme diferite, pt ca se poate ajunge la muzeu. Asa, se pot optimiza, poate, receptii partiale (adica ar fi nodul de pe lotul vecin tot in curtea aceleiasi firme)

marinul

M-am uitat la conferinta de presa cu ocazia semnarii contractului, dar vad ca pe ziaristii locali nu prea ii intereseaza infrastructura  :( .

NGC

Pentru 3A2 + 3B1 (Nadaselu - Zimbor) ar trebui sa mai urmeze un termen pentru depunerea ofertelor.

NGC

@razvan96: Referitor la 3B5, se aude ceva zvon, dar nu zic nimic pana nu primesc raspunsul de la vrabiute. In principiu avem niste cocori in zona. Contestatia aia nu are legatura cu asta. Revin. ;)