Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 16 Guests are viewing this topic.

ciprebbe

Quote from: vladb on March 25, 2018, 07:24:03 PM
+1 ciprebbe!
Intrebare: decopertarile din proximitatea primelor pile dinspre Nadasel+piatra sparta din ultima ce reprezinta? Au gasit ceva izvoare si vor sa le asaneze chiar daca pe acolo nu vine terasament sau au inspectat fundatia pilelor Bechtel?
Multumesc
Platforma pt macarale :)
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

perfidus

Felicitari "dronei" si fotografului!
Apropo de macarale, as face un pronostic: in luna mai se apuca sa ridice grinzile!
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

ladposta

felicitari si multumiri ciprebbe

Dominik

You're in Steelers Country

dorum

...asta ai filmat-o din Air Canada? :)

TibiV

Quote from: perfidus on March 25, 2018, 08:36:02 PM
... as face un pronostic: in luna mai se apuca sa ridice grinzile!
Eu cred ca se apuca in cel mult o luna...
(Cine castiga da o bere... ;) )
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

ovicor

Sunt unii colegi, precum @Ciprebbe, carora oricate like-uri le-ai da , tot e prea putin !
Privitor la pariu, @TibiV, o luna inseamna aproape inceputul lui mai. Si eu sper sa lucreze in paralel, cand pilele vor fi gata sa inceapa montarea grinzilor dinspre N. Presupun ca pilele noi au nevoie de o perioada pana sa suporte grinzile.  Si sa nu uitam ca apa trebuie sa revina pe canal, deci trebuie sa-si coordoneze operatiunile !

horatiu.cosma

Oare o sa ne interzica si noua CNAIR sa facem claim-uri daca monitorizam santierele fara aprobarea lor  :D?

TibiV

Quote from: ovicor on March 25, 2018, 11:54:36 PM
@TibiV, o luna inseamna aproape inceputul lui mai. Si eu sper sa lucreze in paralel, cand pilele vor fi gata sa inceapa montarea grinzilor dinspre N. Presupun ca pilele noi au nevoie de o perioada pana sa suporte grinzile.
Eu am spus cel mult o luna, si asta inseamna mai degraba mijloc de aprilie...  ;)
Iar pentru primele pile dinspre N nu trebuie sa ne facem griji ca ar fi "prea proaspete si nu rezista"... :lol:
Daca te uiti cu atentie pe filmare, deja "se intampla chestii" la pilele alea (vezi zona banchetei cuzinetilor)...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Europiu

Quote from: ciprebbe on February 05, 2018, 09:52:15 AM
In final o sa vedeti cat de bine a proiectat Bechtel acolo pozitia celor 4 piloni incat sa lase canalul liber.

Cred ca, dupa filmarea asta, ne este tuturor clar ce voia sa spuna Cip! :) +1, btw...
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

ciprinel

Felicitari Cip. Foarte faina filmarea. Se misca bine constructorul si cu tarie cred ca va fi gata in aceasta vara-toamna.

cristi 74

#15566
chiar se misca foarte repede constructorul. e nemaipomenit! cred ca intr o luna maxim avem grinzi deja Baravo baieti deci se poate!

voicul


panzer

Ai uitat de discutia: Avem nevoie de 50 mil euro sa terminam iar ei au bugetat doar 20? Ce te miri?

horatiu.cosma