Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 13 Guests are viewing this topic.

bridge

#9810
aici ii greu...viaductul asta-i pe fundatii directe :bash:

alecu26

Da?!? Da' cum ti-ai dat seama? Si care ar fi problema? Radierele lasate neprotejate de ceva anrocamente au fost afuiate de apa venita pe santuri?
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

bridge


Beowulf

Unele dintre armaturile alea, chiar daca nu au fost taiate de hoti, au fost afectate de rugina (subtiate) si nu cred ca mai pot fi folosite. Cred ca cei care vor prelua lucrarea vor avea multe betoane de spart...
Ordinea prioritatilor:
A1: Bucuresti-Nadlac;  A3: Bucuresti-Bors;  A10: Sebes-Turda;  A0+DNCB: Centura Bucuresti; A8: Tg Mures- Ungheni; A12+A14: Calafat-Craiova-Pitesti-Tirgoviste-Ploiesti-Buzau-Braila; A6: Lugoj-Calafat; A7+DN(2X2): Botosani-Focsani-Slobozia-Calarasi.

usiabc

^^
Nu neaparat trebuie spart betonul,se pot da gauri ,este un produs anume care se baga in gaurile facute se baga si fierul beton,iar cand se intareste acel produs nu mai scoti in veci fierul....

NGC

Sa mai retinem o promisiune ratata (primul punct in lista de mai jos).

http://www.cdep.ro/interpel/2016/r9776A.pdf



Gata, stiu, au scuza ca de 5 zile nu se mai pot lansa licitatii in SEAP din cauza actualizarii pentru noua lege a achizitiilor publice. :lol:
Precis vroiau sa lanseze licitatia pe 31 Mai. :lol:

bridge

La Gilau-Mihaiesti se stie decat km 8+700-;? :lol:

RaduC

Deme macarale a postat un video cu ridicarea primei grinzi, la nodul Turda pe pagina lor de Facebook

https://www.facebook.com/macarale/videos/1252276314797657/

marinul

Am trecut azi prin zona organizarii de santier de la Chiribis. Nimic notabil, doar ca era paza, ceea ce inainte nu era si au fost scoase niste masini care poposeau de ceva vreme in interiorul organizarii

acestea se pot vedea in min 9 in filmarea facuta de Ciprianul si Horatiu acum 2 luni




Sent from my iPhone using Tapatalk

Ciprianul

#9819
@marinul când revin în tara mergem iarăși dacă vrei pe aliniament de la Suplac pana la Salard sa vedem ce se face. Luam și dona cu noi

E vorba ca în Iunie va mișcă ceva Corsan. Am vb ci primarul de la Suplac și așa mi a zis el.

Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.

marinul

eu as vrea dar nu sa filmam aceleasi structuri lasate de bechtel. daca chiar se apuca de lucru sa le dam putin timp sa miste ceva pe aliniament


Sent from my iPhone using Tapatalk

ciprebbe

Quote from: Ciprianul on June 01, 2016, 12:39:46 AM
E vorba ca în Iunie va mișcă ceva Corsan. Am vb ci primarul de la Suplac și așa mi a zis el.

Crede-ma ca sursle de aici sunt peste ce poate sa stie orice primar din orice localitate.
As zice ca "procentul de reziliere" trece de 50% si  creaste vertiginos. Doar o minune (garantie bancara) mai poate salva acest proiect.
Nici un beneficiar "intreg la cap" nu le-ar acorda avansul in conditiile astea mai ales dupa episoadele cu Impregillo.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ciprianul

Pai atunci reziliere si sa vina un Constructor care vrea sa lucreze.
Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

pentium10

Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures