Industria auto în România

Started by Ionut, September 16, 2011, 10:46:49 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

MRS

Renault relochează în premieră producţia noului model Symbol în România
:cheers:
Sursa


A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

MRS

Noul Logan, cea mai plăcută surpriză din noua gamă Dacia

Sursa


A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

Ionut

Hm, deci uzina de la Mioveni devine si mai importanta. Excelent! Vesti bune.

BoGDaN

Ce nu imi place la noul Logan ....lipsa airbagurilor pentru cap...macar optionale. preferam oricand in locul altor optionale de confort. dar thumbs up pentru ESP,  ABS si 4 airbaguri. Sunt curios daca ce punctaj va lua la EURONCAP

cricric

#244
http://de.euroncap.com/de/results/dacia/logan.aspx?dontlaunchmobile=1


Asta in 2005. Sa vedem Loganu nou daca ajunge macar la 4 stele. Da' nu cred ca va avea mai mult, Dusterul in 2012 tot 3 stele a scos.

mirceaVRo

#245

ce vi se pare diferit la imaginea aceasta ? in afara de noul model :p     nu mai apare semnu' distinctiv "by renault"  :cool:
sursa zf.ro

BoGDaN

hehe acum Dacia a capatat personalitate, numai are nevoie de un badge Renault. Bravo

mirceaVRo

#247
Dacia -Renault un mini documentar.
http://www.youtube.com/v/shBHG5LFZaY

stelian222

Quote from: BoGDaN on November 09, 2012, 05:27:18 PM
Ce nu imi place la noul Logan ....lipsa airbagurilor pentru cap...macar optionale. preferam oricand in locul altor optionale de confort. dar thumbs up pentru ESP,  ABS si 4 airbaguri. Sunt curios daca ce punctaj va lua la EURONCAP

ESP si ABS oricum erau obligatorii, iar pe un alt forum se vorbea de 4*

BoGDaN

4 stele?! 5 nu are cum pentru ca nu are airbaguri pentru cap. 4 stele e maxim pentru Logan. O sa fie depunctata la impactul cu stalpul si la whiplash pentru ca nu are tetiere active.

mirceaVRo

#250
Noul Logan !




imi plac noile "ceasuri" , in sfarsit apare si semnalizarea stanga-dreapta,sunt cateva detalii care chiar ii dau un mare plus si tinand cont si de pret o sa se ia la tranta si cu unele modele de la chevrolet,opel,peugeot,citroen etc.

sursa: promotor.ro

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

hentz

Stie cineva  cand apare varianta MCV?

aschiutza

#253
Logan MCV, Logan VAN si Pick-Up nu vor fi produse mai departe la Mioveni. Renault a luat aceasta decizie dupa ce a lansat Dacia Dokker in Maroc, unde va fi produsa si o varianta Dokker VAN. Vor sa evite astfel "canibalizarea" modelelor.


sursa:
http://www.bitpress.ro/articole/economic/13804/-la-mioveni-se-vor-mai-fabrica-doar-trei-modele-dacia.html

Varianta MCV va fi produsa mai departe in Rusia si va fi vanduta in cadrul marcii  Lada, sub numele de Lada Largus.

BoGDaN

Logan MCV va fi produs probabil in Romania dar peste 2-3 ani asa cum am asteptat 2 ani pentru MCV in 2006. MCV este un model important pentru Dacia si nu cred ca vor sista dezvoltarea noului model.

Titlul de sus face referire la oprirea productiei modelului curent.