Harta calității drumurilor din România

Started by vancouver, August 22, 2013, 08:51:36 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ciprebbe

#390
Teoretic se poate, practic nu mi-as lasa copii cu autocarul pe acolo. Acum in zona zapada e undeva spre 40cm si peste.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

neobluenet

Excursia este probabila in saptamana "Scoala altfel", adica in 8-12 aprilie, deci se mai topeste din zapada, dar tot e un drum aiurea de parcurs cu autocarul. Acum vreo 2 ani jumate am fost la Rachitele si pe drumul ala de pamant (forestier) dintre sat si cascada a trecut un autocar la un moment dat.

archaeus

Saptamana viitoare trebuie sa ajung de la Targu Mures in zona Innsbruck in Austria. De la vama Bors, pe unde e mai bine sa o iau: spre Debrecen si de acolo pe autostrada M3, sau pe european E60 pana la autostrada M5? Care ati mai fost pe aici, mi-ar fi de folos niste sfaturi.
Multumesc.

ciprebbe

Depinde de ce ora o sa fie cand ajungi in Ungaria.
Noaptea sau la ore mai putin aglomerate se poate merge lejer pe 4 national pana la Albertisa ( treci prin putine localitati sie mai scurt decat pe M35).
Eu folosesc la dus varianta asta si la intors functie de oboseala M35 sau tot pe 4 ( de obicei vin pe M35 si intru prin Budapesta)
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

archaeus

Vineri dupa masa o sa intru in Ungaria, in jur de 4 sper.

Hercule

Eu intotdeauna folosesc E60 spre Budapesta, pe M3+M35 mi se pare mult mai lung si mai plictisitor. Pe E60 poti scoate chiar o medie buna de viteza.
Deșteaptă-te române!

TEO73H11

Vancouver ai  de facut o mica modificare, primul tronson din centura Suceava.Multumesc anticipat

vancouver

operasem deja modificarea cu centura SV in harta de pe calculatorul meu, o sa apara cat de curand, cu primul update
Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitești. Prioritate zero virgulă zero: A0 centura București. Importante: A7 Ploiești - Bacău - Pașcani - Suceava; A13 Sibiu - Brașov - Onești - Adjud; A3 Cluj - Oradea; A3 Ploiești - Brașov; A12 Pitești - Craiova; A8 Pașcani - Iași; A4 Constanța - Vama Veche. Toate NUMAI SI NUMAI cu fonduri europene. Un NU categoric oricărei forme de taxare la km pe autostrăzi.

cskovi

salutare! am actualizat si noi harta cu ceva sectoare de drum si alte noutati! o puteti gasi la acelasi link: http://enjoymaps.ro/harta-interactiva-calitatii-drumurilor-din-romania/

drumuri bune!  ;)

pasadia

Eh, lucrurile se modifica in realitate destul de des si ca atare ar trebui sa se modifice si pe harta la fel de des.

Centura Brasov, tronsonul III (intre DN13 si DN1 - iesirea spre Sibiu): albastru, asa cum apare aici la noi, nu galben cum apare pe enjoymaps.
Centura Brasov, tronsonul II (intre DN11 si DN13) - galben, asa cum apare pe enjoy maps, nu albastru cum apare la noi. Cel mai corect ar fi sa fie trecut ca drum in reabilitare, dat fiind faptul ca se lucreaza pe intreaga lungime la dublarea de la 1*1 la 2*2. Santierul e in plin avant.

DN73, Brasov - Rasnov

Intre Brasov si iesirea spre Cristian - albastru, nu verde cum apare in ambele harti
Intre Cristian si Rasnov au existat gropi aparute in cursul iernii, asfaltate intre timp. Corect ar fi verde, cum apare pe enjoymaps, nu rosu cum apare la noi.

DN11, Brasov - Harman (intersectia cu DN10) - albastru, nu verde cum apare in ambele locuri. Au existat cateva gropi aparute in cursul iernii dar au fost reparate.




vancouver

#400
Am nevoie de o confirmare legata de DN1C, centura Baia Mare. Adica acea scurtatura intre DN1C spre SM si DN1C spre Cluj. Plus continuarea spre DJ182B (strada Europa).
Daca am inteles bine, a fost recent reasfaltata si marcata, deci albastru. Este corect?

Harta actualizata:


PS. Mai este o modificare: M3 in Ungaria nu se mai termina la Mateszalka, ci se continua inca o bucata spre nord-est. O sa apara la urmatorul update, nu are rost sa mai incarc acum inca o harta pentru aceasta modificare.
Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitești. Prioritate zero virgulă zero: A0 centura București. Importante: A7 Ploiești - Bacău - Pașcani - Suceava; A13 Sibiu - Brașov - Onești - Adjud; A3 Cluj - Oradea; A3 Ploiești - Brașov; A12 Pitești - Craiova; A8 Pașcani - Iași; A4 Constanța - Vama Veche. Toate NUMAI SI NUMAI cu fonduri europene. Un NU categoric oricărei forme de taxare la km pe autostrăzi.

stelian222

Prin toamna lui 2014 a aparut in ziarele locale de Vrancea, o stire potrivit careia se va reface soseaua intre Lepsa si Soveja. Ce se stie? exista informatii reale?

bacovia

@ vancouver

Centura orasului Baia Mare a primit un strat nou de asfalt + marcaje noi, insa trecerile peste calea ferata au ramas dezastru. Eu votez pentru verde.

Intrebare: A circulat cineva recent pe DN 16 intre Apahida si Reghin? Cum se prezinta drumul?

kitsched

Doua update-uri din Maramures:

- Pe portiunea Moisei - Borsa au fost astupate gropile candva in a doua parte a lunii martie. As zice ca a devenit acceptabil drumul, dar nu stiu cat vor dura peticele.
- Baia Mare - Baia Sprie a primit si el marcaje noi noute zilele astea.

ciprebbe

Quote from: alexd on March 31, 2015, 08:46:34 AM

Intrebare: A circulat cineva recent pe DN 16 intre Apahida si Reghin? Cum se prezinta drumul?

Exact ca pe harta este, cu cat te apropii de Reghin devine mai rosu....
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe