News:

Hristos a Înviat!

Main Menu

[SV] Centura Radauti

Started by Balto, March 24, 2018, 02:35:40 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ovideatza

Nu, inseamna ca deconteaza lucrarile pe fonduri europene.
"Perioada de implementare a proiectului este de 120 luni, respectiv între data de 01.04.2014 și 31.12.2023"

voicul

Si cand au in plan sa termine toate lucrarile?
Sau e un plan pentru asta?

ovideatza

Asta nu reiese din comunicat si nu are o legatura directa cu perioada de implementare a proiectului.
Speram ca primavara asta.

dimitrie

Ce se mai aude legat de iesirea spre Dornesti  O:-) ?
Vreo urma de UMB pe la Radauti ?
A8 (Letcani - Motca) si A7 sunt prima prioritate dupa A3, A1 finalizate.

usus

Nici o urmă.
Nu cred că mai vin devreme la cate șantiere au!

Time is money! Dar politicienii nu înțeleg. Nu e vina UMB că Flutur ( a venit la pozat) nu a fost în stare să mute o țeavă de gaz in 2 ani. Mai au la propriu 30 m de drum de făcut, Probabil o zi de lucru. Pentru a relua proiectul au de relocat multe utilaje de care au nevoie in alta parte. Eu cred că vor veni prin 2023 când termină pe la Olteni.

Mai sunt de făcut 2 relocari pentru care au fost montate conductele sa făcut drumul dar gazul trece tot prin cele vechi. Interes = 0, pamblica nu se taie pentru 2 gropi.

dimitrie

^ Sa speram ca nu o sa fie asa tarziu.
Din perspectiva "business-ului" cred ca cel mai eficient este o sa mute rapid o parte din echipa de la Bacau, acolo nu mai au mult pana ce termina  8).
A8 (Letcani - Motca) si A7 sunt prima prioritate dupa A3, A1 finalizate.

TEO73H11

Noutăți de la Rădăuți? Are Umb și plăcerea  de a termina centura sau se vad deja efectele suprasaturari a proiectelor și contractelor câștigate.

voicul

Cum e mai corect:
Nu e terminata ca nu are UMB oameni/nu vrea UMB
SAU
Partenerul ala serios, chiar ala care a dat ordin de incepere dupa 10 ani de la castigare, nu a pus totul la dispozitie, deci UMB nu poate termina?

mateisn

Din câte știu (nu îmi mai amintesc pe unde am citit) vor veni să termine la Rădăuți după ce finalizează la Bacău.

peopeter

Salutare, se lucreaza la centura la 2 conducte de gaz. Cei care lucreaza pe santier, spuneau ca acesta ar fi motivul pentru care nu se finalizeaza iesirea spre Dornesti, deoarece traficul greu de pe acea portiune ar creste, si exista riscul de fisurare a conductelor existente.

Dar cine stie.

mateisn

Am tras azi o fuga pana la nodul dinspre Dornesti

(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

peopeter

Conductele de gaz unde se fac lucrarile sunt undeva pe la jumatatea distantei dintre sensul giratoriu de la Dornesti si cel de la iesirea spre Suceava


usus

A văzut cineva urma de utilaje UMB sau este doar declarație politică?

peopeter

Sunt pe santier cei de la UMB.
Excavau la iesirea spre Dornesti!