Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

cb

Supratraversarea de la Mizil - Baba Ana.




Cred că au lăsat-o mai la urmă. Nu mă pricep, dar pentru luna August pare un termen optimist să termine inclusiv autostrada pe dedesubt.

Ionut

Cine a zis luna august?
Ah stai.

bogdan4ice

Aici e ciudata situatia. Pasajul peste A7 e a lui Coni iar pana nu-l termina si il da in trafic Pizza nu-si poate termina lotul.
De asemenea e bataie de joc devierea dupa ce a fost pietruit o buna perioada nu au fost in stare sa asfalteze doua benzi...

Cristi

Salutare!
Pe lotul 4 al A7 Buzău-Focșani, la pasajul peste drumul 205P, grinzile sunt montate.
Sunt două macarale ce se vor muta la următorul pasaj.

slartibartfast

^^
Din filmările aeriene, vedem că ăsta e chiar cam cel mai rămas în urmă pasaj de pe lot. Inclusiv cele din partea Trace de lot au grinzile sus. Probabil nu li se pare esențial în ideea că ei vor termina înaintea lui Pizzarotti, și că oricum se gândesc că se poate deschide lotul și fără el. Tot așa, și devierea aceea asfaltată pe jumătate, e asfaltată pe jumătatea pe care se așteaptă mai mult trafic: dinspre nord spre sud.

NoWords

@Cristi Sa inteleg ca acolo se indrepta transportul de ieri. E bine ca s-au pus in miscare cu grinzile, dar unde sunt produse? La Adjud?

Mi se pare putin ciudat ca le transporta ziua, fiind destul de aglomerata Centura Focsani..

Stef

#11931
Pentru cine n-are răbdare, chef, timp să se uite la 30 de minute de filmări:

PS: viteza ,,simulată" e de vreo 1260 kmph. 4 minute... să zicem 40 minute, ceva mai bine  ;)  decât e acum pe DN (1.5 ore zice Google)